POLICJA 997 28 lip 10:34 | ak
Wyprawa po wino zakończona awanturą i zarzutami

fot. policja

Zarzuty zniszczenia drzwi jednego z marketów usłyszeli nakielanie zatrzymani krótko po tym, jak jeden z nich został przyłapany na kradzieży, a drugi solidarnie postanowił „odbić” kolegę. Obu grozi pięć lat więzienia.

We wtorek (26 lipca) przed godziną 18:00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z marketów doszło do kradzieży, a jej sprawca jest agresywny i niszczy drzwi.

Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że 35-latek z hali sklepowej ukradł dwie butelki wina i próbował wyjść z marketu. Kiedy pracownicy sklepu zorientowali się co się dzieje, uniemożliwili mu ucieczkę blokując drzwi.

Zatrzaśnięty w śluzie złodziej, stał się agresywny i próbował za wszelką cenę dostać się ponownie do sklepu, niszcząc drzwi do niego prowadzące. W tym samym czasie, jak się okazało, przed sklepem stał 39-letni kompan złodzieja. Widząc, że kolega znalazł się w potrzasku, próbował go uwolnić, niszcząc wejście sklepu. Krewcy nakielanie szybko zostali zatrzymani. Obaj byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, za które kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Młodszy z nich odpowie też za kradzież wina, a ostateczne decyzje podejmie sąd.


źródło: KPP Nakło nad Notecią, kom. Justyna Andrzejewska

ak Autor