POLICJA 997 23 sie 2020 | kp
Z Bydgoszczy do Nakła wężykiem. Kierowca pod wpływem narkotyków

fot. ilustracyjna, Pixabay

Zatrzymany przez policję 20-latek był pod wpływem narkotyków. W jego samochodzie znaleziono ponad 80 gramów amfetaminy. Jaka kara mu teraz grozi?

Do nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o podejrzanie jadącym samochodzie marki Skoda. Na trasę prowadzącą z Bydgoszczy do Nakła zostali skierowani mroteccy patrolowcy, którzy szybko zatrzymali opisany pojazd.

Jak wynika z relacji policji, kierowca był pobudzony i unikał kontaktu wzrokowego. Funkcjonariusze podejrzewali, że może być pod wypływem narkotyków. Po skontrolowaniu jego pojazdu, w podręcznym bagażu znaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. – Wcześniej sprawdzono go narkotesterem, który wykazał w jego organizmie amfetaminę – przekazuje podkom. Justyna Andrzejewska z KPP w Nakle nad Notecią. – Jak się okazało po wstępnych badaniach, ponad 80 gramów zabronionego środka znajdowało się też w zabezpieczonych woreczkach.

Mieszkaniec gminy Koronowo usłyszał trzy zarzuty – posiadania amfetaminy, prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Jak przekazuje podkomisarz, o dalszym losie sprawcy zdecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: KPP Nakło nad Notecią

kp Autor