POLICJA 997 18 sie 2021 | kd
Z narkotykami uciekał przed Policją. Chciał wskoczyć do Brdy

Bydgoscy „wodniacy” zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary aresztu. 25-latek wpadł, gdy przewoził na bagażniku rowerowym dziewczynę. Mężczyzna uciekając mundurowym próbował wskoczyć do rzeki. Szybko wpadł w ręce policjantów. Miał przy sobie marihuanę, za co usłyszał zarzut.

Wczoraj (17.08.2021) popołudniu patrol bydgoskich „wodniaków” zauważył na alei Jana Pawła II w Koronowie rowerzystę, który przewoził na bagażniku rowerowym dziewczynę. Policjanci postanowili go skontrolować. Włączając sygnały świetlne i dźwiękowe dawali mu znaki do zatrzymania. Ten jednak na widok radiowozu zaczął uciekać w kierunku rzeki Brdy. Mężczyzna, porzucając rower, zrzucił dziewczynę z bagażnika i zaczął biec do wody. Mundurowi dogonili go i zatrzymali.

Podczas kontroli osobistej okazało się, że ma przy sobie woreczek z marihuaną. W trakcie sprawdzania 25-latka w policyjnej bazie danych wyszło też, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy do odbycia kary aresztu. Był trzeźwy. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do komisariatu w Koronowie.

Tam za przewożenie pasażera na bagażniku rowerowym został ukarany mandatem karnym. Natomiast za posiadanie marihuany usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożony karą pozbawienia wolności do  lat 3. Następnie koronowscy funkcjonariusze doprowadzili 25-latka do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie odbędzie tam zasądzoną karę aresztu.

 

kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

kd Autor