POLICJA 997 11 maj 10:38 | kd
Za 300 zł chciał się wykupić od aresztu. Grozi mu teraz 10 lat

Policjanci z Posterunku Policji w Łasinie zatrzymali mężczyznę, który usiłował ich przekupić. 31-latek chciał się „dogadać” z policjantami i próbował im wręczyć 300 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mieszkaniec powiatu grudziądzkiego nie chciał trafić do policyjnego aresztu . Teraz za przestępstwo korupcyjne może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

W niedzielę (9.05.2021) w godzinach wieczornych Policjanci z Posterunku Policji w Łasinie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym ze sklepów. Na miejscu zastali awanturnika – 31-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego.
Jak się okazało, to nie była pierwsza interwencja tego dnia z udziałem tego mężczyzny. 31-latek znajdował się pod widocznym działaniem alkoholowym. Jak się później okazało, miał w organizmie blisko 3 promile.
Funkcjonariusze podjęli decyzję o umieszczeniu agresywnego mężczyzny w policyjnym areszcie, aby wytrzeźwiał. W czasie przejazdu radiowozem zatrzymany mężczyzna zaproponował mundurowym 300 złotych za puszczenie go wolno.
Niestety przekupstwo policjantów mu się nie udało. Został doprowadzony do jednostki policji, gdzie trafił do policyjnego aresztu.
Wczoraj (10.05.2021) 31-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

podkom. Robert Szablewski, KMP w Grudziądzu

kd Autor