POLICJA 997 10 sie 2020 | kp
Zanurzył się i nie wypłynął. Tragedia w Przyjezierzu

fot. Policja

W Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu (powiat mogileński) utonął 21-latek. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna wszedł do wody prawdopodobnie po wypiciu alkoholu.

W niedzielę (9 sierpnia) około godziny 18.10 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zawiadomienie o prawdopodobnym utonięciu – mężczyzna, który zanurzył się w Jeziorze Ostrowskim, długo nie wypływał na powierzchnię.

Na miejsce zdarzenia, przy plaży głównej w Przyjezierzu zostały skierowane służby ratunkowe, w tym ratownicy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Straży Pożarnej z Bydgoszczy.

– Po ok. dwóch godzinach płetwonurkowie wyłowili ciało mężczyzny – przekazuje sierż. szt. Magdalena Pollak z KPP w Mogilnie. Lekarz, który był na miejscu, od razu stwierdził zgon. Teraz będą wyjaśniane przyczyny i okoliczności tragedii. Ze wstępnym ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do wody prawdopodobnie po wypiciu alkoholu.

Policja w związku z tragedią ponownie apeluje o ostrożność. – Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie należy przeceniać swoich umiejętności pływackich, a przede wszystkim nie wolno kąpać się po wypiciu alkoholu – zaznacza sierż. szt. Magdalena Pollak.

Na podstawie: KPP w Mogilnie

kp Autor