POLICJA 997 4 sie 09:27 | Redaktor
Zaoferował niepełnosprawnemu mężczyźnie pomoc, a potem go okradł

fot. ilustracyjna, Pixabay

Trójka młodych osób pomogła mężczyźnie poruszającym się na wózku inwalidzkim dotrzeć do jednego z hoteli na terenie Grudziądza. Jednak po przybyciu do niego szybko się zorientował, że z kurtki skradziono mu pieniądze. Szybka interwencja policjantów doprowadziła do zatrzymania trzech podejrzewanych osób. Jeden z nich usłyszał już zarzuty kradzieży.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (2 sierpnia) przed godziną 5.00. 68-letni mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim wyjechał z hotelu na pobliską stację benzynową, zrobić zakupy. W drodze powrotnej podeszło do niego dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat oraz 17-letnia kobieta, twierdząc, że pomogą mu dotrzeć do hotelu. Po dotarciu na miejsce 68-latek zorientował się, że z jego kurtki zniknęły pieniądze w kwocie około 3 tysięcy złotych. Natychmiast o tym fakcie powiadomił mundurowych, którzy szybko ustalili na podstawie monitoringu wizerunki prawdopodobnych sprawców. Po penetracji ulic miasta, już po godzinie byli oni w rękach funkcjonariuszy. Cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Ponadto mundurowi odzyskali część skradzionej gotówki.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że kradzieży pieniędzy dokonał 20-letni grudziądzanin, który usłyszał już zarzuty. Dwójka pozostałych nastolatków została przesłuchana w charakterze świadka. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy

Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor