POLICJA 997 28 lip 14:12 | ak
Zareagował, gdy wyczuł alkohol od kierującego

fot. ilustracyjna, Pixabay

Mieszkaniec gminy Kikół nie pozostał obojętny, gdy spostrzegł, że kierujący innym autem mężczyzna może być nietrzeźwy. O sytuacji zawiadomił policjantów. Badania wykazały, że nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu lipnowskiego przyjechał we wtorek (27 lipca) na zakupy do jednego ze sklepów w Kikole. Równocześnie z nim na parking przed marketem wjechał kierujący seatem. Gdy świadek podczas robienia zakupów wyczuł alkohol od mężczyzny, zawiadomił policjantów pilnując, by kierowca seata nie odjechał.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości wskazanego. Okazało się, że w organizmie ma ponad 0,8 promila alkoholu. Prawdziwość zgłoszenia potwierdził także sklepowy monitoring, na którym wyraźnie było widać, że 50-latek kierował seatem, na domiar złego jadąc z pasażerem. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania mieszkańcowi Wąbrzeźna i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, pięciotysięczne świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska

ak Autor