POLICJA 997 14 paź 14:09 | Jarosław Aleksander
[Z OSTANIEJ CHWILI] Kolejne zatrzymania w policji. Cały wydział zamieszany w oszustwa!

fot. policja.pl/arch.

Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało kolejnych oficerów tak zwanej „samochodówki”. Ujęto funkcjonariuszy wszystkich szczebli. Działalność przestępczą prowadził cały wydział z naczelnikiem na czele.

Wszyscy zatrzymani są podejrzani o podkręcanie statystyk dla premii. Komendant Stołeczny Policji zamierza, dla dobra służby, usunąć z wydziału wszystkich pracujących tam funkcjonariuszy.

 

Funkcjonariusze BSW (tzw. policji w policji) zatrzymali zastępcę naczelnika i eksperta wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej policji. Zostaną oni przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie mają mieć przedstawione zarzuty.

 

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Policji, ściśle współpracując z Komendantem Stołecznym Policji i Prokuraturą Okręgową w Gliwicach, cały czas realizują czynności w ramach postępowania prowadzonego przez gliwickich prokuratorów. Zatrzymano kolejne osoby, jednak ze względu na trwające czynności w tej sprawie i dobro śledztwa o postępowaniu może ewentualnie informować tylko prokurator – ucina wszelkie pytania insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

 

Tym samym „samochodówka” przestała mieć zdolność operacyjną, bo utraciła całą kadrę zarządzającą. Wcześniej zatrzymano naczelnika wydziału, kierownika sekcji i dwóch operacyjnych.

 

Funkcjonariusze usłyszeli w prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, a także manipulowania statystykami policyjnymi. Z ustaleń śledczych wynika, że policjanci, zawyżając statystyki i podkręcając rangę sprawy, dzielili się uzyskanymi za to premiami.

 

Na podstawie: KGP/tvp.info

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz