POLICJA 997 13 maj 2019 | Redaktor
Zginęła pasażerka. Policjanci wyjaśniają przyczyny wpadku

fot. Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 55 w miejscowości Wabcz (powiat Chełmno). 66-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

W niedzielę (12 maja ) po godz.14.00 dyżurny chełmińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej numer w Wabczu. Policjanci, którzy udali się na miejsce wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący peugeotem 307 na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 66-letnia pasażerka, a dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do pobliskich szpitali.

Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków wypadku. Śledztwo prowadzone w tej sprawie wyjaśni okoliczności i przyczyny zdarzenia.

W związku z dużą ilością zdarzeń drogowych policja apeluje do kierowców o rozwagę i rozsądek. Przypominają, że podczas opadów deszczu zmniejsza się widoczność, a zalegająca na jezdni woda znacznie wydłuża drogę hamowania. Warto też zwolnić, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor