POLICJA 997 13 sie 11:49 | mk
Zmarła czwarta osoba uczestnicząca w wypadku w Emilianowie

fot. KWP w Bydgoszczy

W sobotę (13 sierpnia) rano policja otrzymała informację o śmierci 44-letniej kobiety, która po wypadku w Emilianowie w stanie krytycznym trafiła do szpitala. To już czwarta ofiara - trzy osoby zmarły na miejscu zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek (12 sierpnia) przed godz. 17.00 na drodze krajowej nr 10 w Emilianowie. Trzy samochody osobowe zderzyły się tam z samochodem ciężarowym.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie w jadący za nim pojazd marki Volkswagen. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda – informuje nadkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Na miejscu śmierć ponieśli 47-letni kierowca skody i dwoje pasażerów: 14-latek i 17-latka. Trzecią osobę podróżującą autem, 44-letnią kobietę, w stanie krytycznym przetransportowno śmigłowcem do szpitala. Niestety nie udało się jej uratować. W sobotę (13 sierpnia) policja otrzymała informację o jej śmierci.

– Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań – przekazuje nadkom. Słomski.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tragedii.

Zdjęcia: KWP w Bydgoszczy

Na podstawie komunikatu KWP w Bydgoszczy

mk Autor