Pozostałe 20 lip 2019 | Redaktor

Stało się! Wielokrotnie prowadzone rozmowy dobiegły końca. Po ostatnich perturbacjach związanych z rozgrywkami Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego postanowiliśmy połączyć siły z Herosami Bydgoszcz – informuje Bydgoszcz Archers.

Publikujemy całe oświadczenie:

Przyświeca nam jeden cel - silny ośrodek futbolowy w Bydgoszczy. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań by rozwijać bydgoski futbol na płaszczyźnie sportowej i organizacyjnej. To są nadrzędne cele, które doprowadziły do połączenia dwóch futbolowych klubów KS Bydgoszcz Archers oraz Herosi Bydgoszcz. Dochodząc do wspólnych wniosków uznaliśmy, że kontynuowanie działań pod wspólną marką - Bydgoszcz Archers - to najlepsze wyjście dla futbolu w Bydgoszczy.

Najbliższy czas upłynie nam na przygotowaniach do wspólnego startu w lidze rozwojowej Ligi Futbolu Amerykańskiego w formule 9-osobowej. Wierzymy, że ten czas zostanie spędzony niezwykle owocnie i uda nam się połączyć siły sportowe i organizacyjne. Uważamy, że tegoroczny występ w LFA9 to doskonałe przetarcie przed przyszłoroczną kampanią.

Mamy bardzo silną reprezentację juniorów, która potrzebuje gry na najwyższym poziomie. Kolejną ważną wiadomością jest to, że zgłosiliśmy akces do juniorskich rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego - aktualnie czekamy na decyzję klubów, które są w trakcie przygotowań do tychże rozgrywek. Wierzymy, że także ta kwestia zostanie rozwiązana z korzyścią dla rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce.

Trzymajcie za nas kciuki, przed nami czas pełen wyzwań!

KS Bydgoszcz Archers i Herosi Bydgoszcz
Czytaj też:

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor