Pozostałe 26 cze 2018 | Redaktor
Dęby Osielsko walczą o miejsce w fazie play-off

materiał ilustracyjny / fot. Anna Kopeć

Na czele tabeli Ekstraligi są Stal BiS Kutno oraz Silesia Rybnik. O awans do play-off powalczą Dęby Osielsko, Centaury Warszawa i Barons Wrocław.

Na stadionach Ekstraligi baseballu niewiele się ostatnio działo, ze względu na występy polskich klubów w europejskich pucharach oraz udział reprezentacji Polski w turnieju w Pradze. Większość spotkań została przełożona na lipiec.

Jednak intensywny czerwiec miały Centaury, z którymi Dęby walczą o awans do play-off. Zespół z Warszawy, który broni tytułu wicemistrza Polski, z sześciu rozegranych spotkań wygrał tylko jedno. Po dwóch porażkach w Osielsku z Dębami, przed tygodniem Centaury na własnym boisku dwukrotnie przegrały ze Stalą. W minioną niedzielę (24 czerwca) w Rybniku spotkali się ubiegłoroczni finaliści Ekstraligi i podzielili się zwycięstwami. Mistrzowie Polski, Silesia Rybnik, wygrali zdecydowanie pierwszy mecz, a w drugim minimalnie triumfowały Centaury.

Wyniki spotkań: Centaury Warszawa - Stal BiS Kutno 3:10 i 2:3; Silesia Rybnik - Centaury Warszawa 10:4 i 3:4.

Stal i Silesia mają już zapewniony awans do fazy play-off. Jednak będą rywalizować jeszcze o pozycję lidera rundy zasadniczej. O pozostałe dwa miejsca w play-off walczą zespoły Centaurów, Barons i Dębów. Mimo trzeciej lokaty, w najtrudniejszej sytuacji są Centaury, którym do rozegrania pozostał już tylko wyjazdowy dwumecz z Barons. Wrocławianie podejmą Centaury i Dęby oraz pojadą do outsidera z Żor.

Osielszczanie wszystkie pozostałe mecze rozegrają na wyjazdach: 8 lipca (piątek) w Rybniku z Silesią, 14 lipca (czwartek) we Wrocławiu z Barons i 15 lipca (piątek) w Żorach z Gepardami. Atutem Dębów jest zwycięski bilans bezpośrednich pojedynków z Centaurami 3-1, który będzie decydujący w przypadku gdyby oba zespoły zakończyły rundę zasadniczą Ekstraligi z równym bilansem zwycięstw-porażek. Zatem przed zespołem Dębów realna szansa na powrót do walki o medale.


Aktualna tabela Ekstraligi (w kolejnych kolumnach: mecze, zwycięstwa, porażki):

1. Stal BiS Kutno 18 13 5

2. Silesia Rybnik 16 12 4

3. Centaury Warszawa 18 9 9

4. Barons Wrocław 14 7 7

5. Dęby Osielsko 14 7 7

6. Gepardy Żory 16 0 16

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor