Pozostałe 17 lut 2019 | Redaktor
Iga śmignęła po mistrzostwo Polski

Iga na Orlen Copernicus Cup/fot. Paweł Skraba

Iga Baumgart-Witan potwierdziła, że jest w bardzo dobrej formie. Na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu zdobyła dziś (17 lutego) złoty medal w biegu na 400 m wynikiem 52.05 s.

Druga na mecie w Toruniu była Justyna Święty-Ersetic z czasem 52.16.

Obie zawodniczki bedą za dwa tygodnie bronić tytułu mistrzowskiego w sztafecie 4x400 m kobiet na mistrzostwach Europy w Glasgow.

W niedzielę (17 lutego)złoto dla bydgoskiego Zawiszy Bydgoszcz zdobył Marcin Lewandowski. Na dystansie 3 km pobiegł w czasie 8:16.00.

Z kolei srebro dla Zawiszy zdobył Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce.  Uzyskał 5,60 m. Wygrał Piotr Lisekskokiem na wysokość 5,83 m.

Szansę na złoto ma jeszcze Dominik Bochenek z Zawiszy w biegu na 60 m przez płotki.  W eliminacjach miał najlepszy czas 7.79 s.

W finale Dominik musiał uznać wyższość Dominika Czykiera, który wygrał z czasem 7.71 s. Zawodnik Zawiszy zdobył srebro czasem 7.75 s.