Pozostałe 10 kwi 2018 | Redaktor
Liga szachowa odsłona trzecia

fot. Anna Kopeć

Już w najbliższą sobotę (14 kwietnia) o godzinie 10.00 odbędzie się trzeci turniej szachowy w ramach projektu Edukacja przez szachy - Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa.

Jest to indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnik reprezentuje szkołę, do której uczęszcza. To jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat, w której grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadający kategorie szachowe z Bydgoszczy oraz okolic. Zawody podzielone są na dwie grupy, co daje możliwość rozgrywania partii z innymi graczami reprezentującymi podobny poziom. Na koniec cyklu, który w pierwszej edycji odbywa się w wersji skróconej do 5 turniejów, przewidziana jest punktacja generalna (także dla szkół) z atrakcyjnymi nagrodami.

Najbliższy turniej odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach przy ulicy Czystej 1A.

Jak mówi organizator projektu Arkadiusz Matczyński, pomysł na ligę powstał po to, żeby odciągnąć dzieci od komputerów i zachęcić je do wyjścia z domu. Dlatego też na zakończenie każdego turnieju wśród wszystkich uczestników, za pomocą specjalnej aplikacji „koło fortuny” losowane są wejściówki otrzymane m.in. od Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Family Parku, Muzeum Mydła i Historii Brudu i innych instytucji, które wspierają tę imprezę.

Wpisowe do turnieju wynosi 10zł. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę. Pula nagród w całym cyklu: 10.000zł. Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy do turnieju tutaj

 

Wiecej na:

Facebook: http://facebook.com/edukacjaprzezszachy

YouTube: youtube.com/Edukacjaprzezszachy

Źródło: Edukacja przez szachy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor