Pozostałe 21 wrz 2018 | Redaktor
Lotto Bydgostia gotowa na 27. Wielką Wioślarską [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Wioślarze zawalczą o Puchar Brdy już w najbliższą sobotę (22 września). Bydgoskie osady prezentowały się przed 27. edycją imprezy.

W sobotę 22 września na Brdzie ścigać się wioślarskie ósemki ze sternikiem podczas 27. Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W czwartek (20 września) prezentowały się bydgoskie osady.

fot. Anna Kopeć

Regaty rozpocznie wyścig weteranów o godz. 13.15. W wyścigu głównym seniorów (godz. 16.30) rywalizować będą: LOTTO-Bydgostia (mistrz Polski) – AZS Szczecin (młodzieżowy mistrz Polski). W wyścigu głównym juniorów (godz. 14.40) wystartują AZS UMK Toruń (wicemistrz Polski) – Reprezentacja Bydgoszczy (zawodnicy LOTTO-Bydgostii, BTW Bydgoszcz i Zawiszy Bydgoszczy). Regaty wioślarskie zakończy wyścig ósemek (godz. 17.05) pomiędzy Uniwersytetami Oxford i Cambridge.

fot. Anna Kopeć

To właśnie legendarne wyścigi osad tych uniwersytetów stały się inspiracją bydgoskiej imprezy. Po raz pierwszy Wielka Wioślarska odbyła się w 1992 roku, jej pomysłodawcą był Zbigniew Urbanyi – o Memoriał jego imienia będą rywalizować juniorzy.

Start osad w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, meta zawodów zlokalizowana jest na Rybim Rynku. Dystans to 8,5 kilometra. 

Pełen program i godziny startu poszczególnych osad na wielkawioślarska.pl.

Źródło: http://www.bydgostia.org.pl.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor