Pozostałe 10 cze 2019 | Redaktor
Mistrzowie zapraszają na święto lekkoatletyki [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Iga Baumgart-Witan, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek i Marcin Lewandowski spotkali się z bydgoszczanami w Galerii Pomorskiej. Zachęcali do przyjścia na stadion Zawiszy na 1. Memoriał Ireny Szewińskiej i konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej.

1. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w środę (12 czerwca) na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Dzień wcześniej na Wyspie Młyńskiej zawodnicy będą rywalizować w konkursie skoku o tyczce. Początek tych wyjątkowych zawodów we wtorek o godz. 18.00. Jego gwiazdami będą nasi mistrzowie Paweł Wojciechowski (aktualny halowy mistrz Europy) i Piotr Lisek (aktualny halowy wicemistrz Europy).

W poniedziałek (10 czerwca) po południu obaj zawodnicy w towarzystwie Igi Baumgart-Witan i Marcina Lewandowskiego spotkali się z kibicami w Galerii Pomorskiej.

 

fot. Anna Kopeć

- W tyczce walczy się nie z rywalami, a z tyczką.  Postaramy się z Piotrem, by nasz konkurs był dobrym wstępem do głównego święta w środę. Obiecuję, że dam z siebie wszystko – zachęcał Wojciechowski do przyjścia na Wyspę Młyńską i na stadion Zawiszy. Wspierał go Lisek: - Emocji jutro nie zabraknie. Jestem żądny wysokich lotów.

fot. Anna Kopeć

Iga Baumgart-Witan podzieliła się kibicami z refleksją, że najlepiej w karierze trenuje się jej pod okiem mamy. A pytana przez prowadzącego imprezę, jak znosi rozłąkę z mężem Andrzejem, który jest zawodowym piłkarzem, powiedziała: - Stała się już normą. Jeszcze nie byliśmy na wspólnych wakacjach.

Kibiców interesowała kontuzja jakiej Iga doznała na mistrzostwach świata sztafet. – Zderzyłam się z zawodnikiem, który postanowił przebiec w poprzek bieżni, a ja już byłam mocno rozpędzona – opowiadała. – Doznałam urazu mięśnia czworogłowego uda. Już jestem wyleczona, ale mam zaległości treningowe. W środę będzie to mój pierwszy start w sezonie.

fot. Anna Kopeć

Marcin Lewandowski mówił kibicom, że ten sezon jest specyficzny, bo mistrzostwa świata zaplanowano w tym roku na początku października. – Start na Memoriale na 800 metrów traktuję jako część przygotowań do tej najważniejszej imprezy – przyznał nasz aktualny halowy mistrz Europy na 1500 metrów.

Kibice pytali, gdzie naszym mistrzom w skokach startuje się lepiej, na hali czy na otwartym stadionie. - Najlepiej się skacze tam gdzie nas więcej ludzi ogląda – przekonywał Wojciechowski. A Lisek dodał: - Skaczemy dla was, dla kibiców.

Skoczkowie podkreślali, że konkurs na Wyspie Młyńskiej będzie bardzo widowiskowy, bo kibice będą bardzo blisko rozbiegu i zeskoku.

   

 

fot. Anna Kopeć

Wszyscy mistrzowie rozdawali autografy, a kibice mogli wygrać nagrody za odpowiedzi na lekkoatletyczne pytania i zdobyć autografy sportowców.  

Organizatorzy 1. Memoriału Ireny Szewińskiej podkreślają, że będzie on dla Bydgoszczy próbą generalną przed sierpniowymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy, które na stadionie Zawiszy odbędą się w dniach 9-11 sierpnia. Posiadacze biletów na Memoriał będą mogli w środę korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, a także w promocyjnej cenie kupić bilet na DME, gdzie emocji będzie jeszcze więcej. Zawody w środę (12 czerwca) rozpoczną się o godz. 17.00, a bilety wciąż są w sprzedaży w portalu Ticketmaster.pl oraz sieci punktów stacjonarnych, m.in. sklepach sieci Media-Markt i Empik.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor