Pozostałe 6 cze 2019 | Redaktor
Nasi daleko na piłkarskich mistrzostwach studentów

fot. AZS

Politechnika Opolska po raz trzeci z rzędu wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. W finale imprezy, która odbyła się w Lesznie, opolski zespół pokonał Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 3:0.

Brązowy medal zdobyli gracze Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, którzy w decydującym spotkaniu rozbił 5:0 gospodarzy imprezy, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Lesznie.

Mecz finałowy mógł się inaczej ułożyć, bo na początku meczu wrocławianie mieli rzut karny, ale nie zdołali go wykorzystać. Później stopniową przewagę osiągali podopieczni Tomasza Wróbla, którzy kolejny raz zasłużenie odebrali złote medale.

Bez wątpienia czarnym koniem turnieju byli gospodarze. Studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zaimponowali walecznością i zaangażowaniem, dzięki czemu byli o krok od ogromnej niespodzianki. W półfinale dopiero po rzutach karnych musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów turnieju, studentów z Opola.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Jakub Czajkowski z Politechniki Opolskiej. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Karola Frączaka z AWF Wrocław, a z kolei królem strzelców turnieju finałowego został Karol Wojtyra z UHP Częstochowa.

AMP w piłce nożnej współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS S.A. Honorowy patronat nad turniejem finałowym objęli Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, JM Rektor PWSZ w Lesznie prof. dr hab. Maciej Pietrzak oraz Polski Związek Piłki Nożnej. W ceremonii zamknięcia turnieju uczestniczyli m.in. wiceprezydent miasta Leszna dr Piotr Jóźwiak oraz kanclerz PWSZ w Lesznie dr Janusz Poła.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej
1. Politechnika Opolska
2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
3. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
5. Uniwersytet Rzeszowski
6. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
7. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
9-12. Politechnika Łódzka, Politechnika Rzeszowska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
13-16. Politechnika Gdańska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor