Pozostałe 27 maj 2018 | Redaktor
Pierwsze rodzinne szachowanie [ZDJĘCIA]

fot. Edukacja przez szachy

W Dzień Matki (26 maja) odbyły się w Bydgoszczy Pierwsze Rodzinne Mistrzostwa Galerii Pomorskiej w grze w szachy, w których wzięło udział 17 rodzin.

 W grupie A, czyli szachistów „z krwi i kości” wygrała rodzina państwa Górnych. W gupie B,  debiutantów, najlepsza okazała się rodzina państwa Achtelów. Zwycięzcy dostali puchary, ładowarki samochodowe, bony na usługi do JS DRUK Drukarnia Bydgoszcz, książki, filmy, klawiatury mechaniczne.

Każda uczestnicząca rodzina otrzymała otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrody rzeczowe (klawiatury mechaniczne i podkladki pod myszkę tematycznie związane z nadchodzącymi mistrzostwami świata w piłce nożnej, książki oraz filmy na DVD). Ponieważ turniej odbywał się w Dzień Matki, to wszystkie uczestniczące w turnieju mamy dostały kwiaty, kosmetyki Douglas oraz płyty z muzyką i zaproszenia na kina Helios w Bydgoszczy. 

fot. Edukacja przez szachy

Po zakończeniu rodzinnych zmagań rozpoczęła się druga część szachowego święta - symultana z arcymistrzynią Klaudią Kulon. Zainteresowanie było bardzo duże. Organizatorzy musieli dostawić stoliki. Klaudia okazała trochę „litości” i  zremisowała cztery partie, a jedną, z prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, nawet przegrała.

W pokazowej partii szachów błyskawicznych (tzw. blitz) pokonała mistrza Karola Jarocha i widać, że w takiej rozgrywce Klaudia czuje się wyśmienicie. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy gościć taka znakomitą zawodniczkę odnoszącą sukcesy na arenie międzynarodowej, w Bydgoszczy, w Galerii Pomorskiej.

Mistrzostwa zorganizowała Galeria Pomorska wraz z Edukacją przez szachy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor