Pozostałe 3 gru 2018 | Redaktor
Sukces bydgoskiego florecisty

Szymon Mlicki na drugim miejscu podium/fot. MDK nr 5

Bydgoski florecista Szymon Mlicki zajął drugie miejsce w turnieju o Puchar Polski do lat 20. To największy do tej pory sukces młodego zawodnika.

Reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury nr  5 rywalizowali w miniony weekend  na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu.

„Szymon wygrał zaledwie cztery z sześciu walk grupowych” – informuje MDK na Facebooku. – „Jednaķ w eliminacji bezpośredniej walczył już dużo lepiej. Po wygraniu kolejno pięciu walk pucharowych, został zatrzymany dopiero w finale przez Jana Jurkiewicza z Budowlanych Toruń wynikiem 15:9”.

Pozostali bydgoscy zawodnicy Igor Bołdziło i Kamil Tomeczek po wyjściu ze swoich grup wpadli na siebie w pierwszym pojedynku pucharowym. Górą z bratobójczego pojedynku wyszedł ten starszy - Igor Bołdziło. W kategorii dziewcząt, jedyna reprezentantka Bydgoszczy,  Jagoda Olszówka świetnie spisała się w walkach grupowych, ale przegrała pierwszą walkę w systemie pucharowym.

Miejsca bydgoszczan:

floret mężczyzn (startowało 61 zawodników)

1. Szymon Mlicki
  2. Igor Bołdziło
  3. Kamil Tomeczek

floret dziewcząt (startowało 56 zawodniczek)

1. Jagoda Olszówka

Z kolei w ubiegłym tygodniu trójka zawodników UKS MDK 5 Bydgoszcz (Szymon Mlicki, Igor Bołdziło oraz Kamil Tomeczek) walczyła w austriackim Mödling w Pucharze Europy do lat 17. Bardzo udany start odnotował Szymon Mlicki, który zajął 22. miejsce w stawce 200 zawodników.  To już jego trzeci w tym sezonie  start w Pucharze Europy, który kończy w najlepszej 32.  Dwaj pozostali zawodnicy wygrali po trzy walki w grupach i przegrali swoje pojedynki w 1/64 finału.

W turnieju drużynowym Szymon Mlicki wraz z Adamem Podralskim, Adamem Jakubowskim (obaj UKS Atena Gdańsk) oraz Mateuszem Biedrzyckim (AZS AWF Warszawa) w składzie Polska I zajęli piąte miejsce. Kamil Tomeczek, Igor Bołdziło wraz z Mikołajem Wieczorkiem (Warta Poznań) i Jakubem Smuda (Iks Leszno) jako Polska IV zajęli 18 lokatę.

Źródło: MDK nr 5 w Bydgoszczy