Pozostałe 7 wrz 2021 | ak
V jubileuszowa edycja Międzyszkolnej Ligi Szachowej  za nami [VIDEO, ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Inauguracyjny turniej piątej edycji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się w sobotę (4 września) w Szkole Podstawowej w Łubiance. Miejscu nieprzypadkowym, bo to właśnie ta szkoła w poprzedniej edycji zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Na starcie stanęło 80 zawodników.

Od podziękowań złożonych na ręce dyrektor SP w Łubiance, Honoraty Żeglarskiej oraz wicekurator Marii Mazurkiewicz rozpoczął uroczystość Arkadiusz Matczyński, który wraz z żoną Małgorzatą i synem Mariuszem zajmują się organizacją wszystkich turniejów. Dziękował za trud włożony w organizację przedsięwzięcia oraz za zaangażowanie i wspieranie projektu „Edukacja przez szachy”.

Na starcie stanęło 80 zawodników w tym także zawodnicy z odległych miejscowości. Po raz pierwszy w lidze wziął udział Jan Skrzypiński ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej i został zwycięzcą Grupy A. Za nim uplasował się Miłosz Murawski ze Szkoły Podstawowej Nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ w Bydgoszczy a trzeci był Eryk Kiełbratowski z Technikum Leśnego w Tucholi.

W Grupie B zwycięzcą został Brajan Cieloch ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, drugie miejsce zajął Jakub Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie a trzecie miejsce Paweł Pawluczuk z VIII LO w Toruniu.

Wyniki Grupy A:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4787037251043328/results/7
Wyniki Grupy B:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5670791649689600/results/7

Organizatorzy SP w Łubiance, zadbali o to, by każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy. Dla uczestników dostępna była również kawa i herbata oraz pyszne gofry, a także coś konkretniejszego. Cały dochód ze sprzedaży pyszności zasilił fundusz klubu w Łubiance.

Uczestnicy otrzymali także opaski odblaskowe „edukacji przez szachy” oraz
puchary i medale. Udało się także podtrzymać autorską tradycję koła fortuny, w której losowane były zaproszenia i gadżety.

Kolejny turniej odbędzie się 2 października w Tucholi.

Zapisy:
Grupa A - 
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5640685422116864
Grupa B - 
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5084642581413888

ak Autor