Pozostałe 12 cze 2019 | Redaktor
Wojciechowski wyskoczył na igrzyska olimpijskie [ZDJĘCIA]

Paweł Wojciechowski wynikiem 5,81 m wygrał konkurs „Tyczka na Wyspie” i tym samym wypełnił wymagane minimum olimpijskie. Zawody na Wyspie Młyńskiej były preludium 1. Memoriału Ireny Szewińskiej, który odbędzie się w środę (12 czerwca) na stadionie Zawiszy Bydgoszcz.

Kibice, którzy mimo upału zdecydowali się przyjść we wtorek (11 czerwca) na Wyspę Młyńską, na pewno nie żałują. Konkurs skoku o tyczce stał bowiem na bardzo wysokim poziomie. Popis dali nasi mistrzowie Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek oraz Brazylijczyk Augusto Dutra. Wszyscy trzej dotarli do wysokości 5,81 m, ale tylko bydgoszczaninowi udało się ją pokonać. Co więcej, Paweł Wojciechowski atakował jeszcze poprzeczkę zawieszona na wysokości 6,01 m. – Jak skoczę sześć metrów, to przepłynę Brdę wpław do opery – żartował na jednej z konferencji przed zawodami. We wtorek nie musiał tego robić, choć niewiele brakowało, a uporałby się z tą wysokością.

Piotr Lisek (z lewej) i Paweł Wojciechowsk/fot. Anna Kopeć

Piotr Lisek ostatecznie zajął trzecią pozycję z rezultatem 5,71 m co dąło mu kwalifikację na październikowe mistrzostwa świata.

W środę (12 czerwca) kibiców czeka kolejna uczta lekkoatletyczna. Na stadionie Zawiszy rozegrany zostanie 1. Memoriał Ireny Szewińskiej. Początek zawodów o godz. 17.00.  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor