112 4 sty 14:19 | Redaktor
 Tragiczny pożar w Murowańcu pod Bydgoszczą. Zginęła 41-letnia kobieta, trzy osoby w szpitalu

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w celu wyjaśnienia okoliczności pożaru, do którego doszło w Murowańcu pod Bydgoszczą. W skutek tego zdarzenia zginęła 41-letnia kobieta, a jej mąż oraz dwaj synowie zostali przewiezieni do szpitali.

W czwartek w nocy (4 stycznia), chwilę przed godziną 02.00, dyżurny bydgoskiej komendy miejskiej został powiadomiony o pożarze domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej w Murowańcu, pow. bydgoski. Natychmiast skierował tam patrol, który po dotarciu udzielił pomocy poszkodowanym. Już po chwili na miejscu pojawiła się również straż pożarna i przystąpiła do gaszenia stojącego w płomieniach domu. Niestety, podczas czynności gaśniczych, strażacy wynieśli z pogorzeliska 41-letnią kobietę, której życia nie udało się uratować. Jej mąż oraz dwaj synowie zostali przewiezieni do szpitali.

Policjanci wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa przeprowadzają oględziny miejsca zdarzenia. Opinia biegłego pomoże odpowiedzieć na pytanie co było dokładną przyczyną pożaru. Funkcjonariusze zabezpieczają dowody, zbierają informacje oraz przesłuchują świadków. Pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Pomoc dla ocalałych w pożarze w Murowańcu k/Bydgoszczy

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny.

- Jako sąsiad i mieszkaniec Murowańca zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc dla rodziny dotkniętej tym tragicznym pożarem ich domu. Z tego co zaobserwowałem to budynek (część "bliżniaka") na dwóch kondygnacjach wymaga kapitalnego remontu wraz z dachem. Kwota zrzutki jest ustawiona w tym momencie tylko na 50k PLN, ale wiemy dobrze, że chodzi na początku o doraźną pomoc tym osobom, które ocalały w pożarze. Z tego co wiemy to ocalały 3 osoby i w tym momencie dzieci przebywają w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy, a ojciec walczy o życie w specjalistycznej klinice w Gryficach (ojciec wraz z dwójką dzieci, których dobytek doszczętnie wręcz spłonął), na miejscu niestety śmierć poniosła kobieta (matka/żona). Nic nie wiadomo na temat zwierząt domowych, które mogły również przebywać w budynku – czytamy w opisie zbiórki.

LINK DO ZBIÓRKI

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor