Nowa Scena 11 sty 2018 | Marta Kocoń
Młodzi artyści w repertuarze „Starszych Panów”

materiały Nowej Sceny w Bydgoszczy

Już w ten weekend wokaliści z Nowej Sceny w Bydgoszczy zaprezentują się w dwóch spektaklach: „Szuja!” i „Wszystko jest dobre w miłości”. Z estrady popłyną kabaretowe utwory Przybory i Wasowskiego, a także piosenki z lat 60., 70. i 80.

  Obie realizacje to spektakle, a nie koncerty. Będą elementy ruchu scenicznego, a także barwne, w „Szui” wręcz przerysowane, kreacje aktorskie – zapowiada Judyta Wenda, wokalistka i inicjatorka Nowej Sceny w Bydgoszczy. Projekt skupia młodych, profesjonalnych artystów musicalowych.

 Ci, którzy widzieli spektakle rok temu, mogą być zaskoczeni. – Oba tytuły zostały poszerzone, pojawią się nowe kompozycje. Wiele zostało przereżyserowane – wyjaśnia inicjatorka NS.

 Jako pierwsza w ten weekend (13 stycznia) w kinoteatrze „Adria” wystawiona zostanie „Szuja”. To spektakl przede wszystkim dla tych, którzy chcą się pośmiać, w całości oparty na utworach Kabaretu Starszych Panów. – Już nigdy nie będziemy mieli twórców, którzy językiem polskim posługują się w tak mistrzowski sposób – mówi Judyta Wenda. – Sama, gdy słucham tych piosenek, pokładam się ze śmiechu. Praca z ich repertuarem to dla nas fantastyczne wyzwanie.

To jednak więcej niż koncert, bo piosenki Starszych Panów stają się osnową akcji rozgrywającej się w szpitalu psychiatrycznym.

Z kolei w niedzielę (14 stycznia) publiczność będzie mogła przypomnieć sobie utwory z lat 60. 70. i 80. Bohaterów „Wszystko jest dobre w miłości” poznajemy na rozdaniu dyplomów Akademii Muzycznej, by znów spotkać ich po latach, na zjeździe absolwentów. – Sposób, w jaki piosenki stają się częścią dialogu między postaciami, wykorzystania kompozycji, może być zaskakujący – mówi inicjatorka NS. Zabrzmią m.in. piosenki znane z interpretacji Czesława Niemena, Marka Grechuty czy Ewy Demarczyk.

W obu widowiskach wystąpią Agnieszka Przekupień, Agata Walczak, Anna Grzelak, Paulina Wojtowicz, Judyta Wenda, Weronika Kryczka, Marcin Franc, Dawid Pelowski i Kamil Zięba. Akompaniować będzie Ignacy Jan Wiśniewski.

 Bilety w cenie 35–40 zł można nabyć na KupBilecik.pl lub w kasie kinoteatru „Adria” (Toruńska 30).

 „Szuja” - 13 stycznia, godz. 19.00

„Wszystko jest dobre w miłości” - 14 stycznia, godz. 19.00

 

O Nowej Scenie w Bydgoszczy czytaj więcej:

Bydgoszcz potrzebuje nowej, musicalowej sceny [ROZMOWA Z JUDYTĄ WENDĄ]

Relacja z koncertu „Wieczór nad Sekwaną”

 

 

 

 

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji