Siatkówka 19 paź 16:38 | Redaktor

Ekipa Metalkas Pałac Bydgoszcz gładko przegrała z KS DevelopRes Rzeszów 0:3 w sobotnim (19 października) meczu TauronLigi siatkarek.

Naszpikowany reprezentantkami zespół z Rzeszowa nie pozostawił złudzeń, która z drużyn na parkiecie w Hali Łuczniczka pretenduje do walki o najwyższe cele. W pierwszym secie przyjezdne gładko wygrały do 14. W drugim ich przewaga była jeszcze większa, ale w końcówce bydgoszczanki się zmobilizowały i zmniejszyły rozmiary przegranej zdobywając 16 punktów. W trzeciej partii wyrównana walka trwała tylko w pierwszej fazie seta. Potem rzeszowianki szybko zbudowały bezpieczną przewagę i wygrały do 18.

W czasie meczu groźnej kontuzji doznała  Jovana Steković. Sitakarka opuściła halę na noszach.

Metalkas Pałac Bydgoszcz - KS DevelopRes Rzeszów 0:3 (14:25, 16:25, 18:25)

Następny mecz bydgoskie siatkarki rozegrają za tydzień (26 października) na wyjeździe z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Źródło: KS Pałac, (oprac. własne)