Nocny „spacer” po balustradzie mostu Staromiejskiego

ak | 11 maj 2022 W poniedziałek (9 maja) w nocy, czujne oko strażnika miejskiego obsługującego monitoring, natychmiast wychwyciło młodego mężczyznę, który stał na balustradzie mostu Sulimy – Kamińskiego. Zdarzenie zostało niezwłocznie przekazane do dyżurnego Komisariatu Policji Bydgoszcz – Szwederowo.

Wrzucili tablicę kierującą do Brdy. Wyśledził ich monitoring

ak | 29 kwi 2022 Obsługujący monitoring strażnik miejski zauważył młodych mężczyzn, którzy przechodząc przez most w okolicach Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy wyrzucili do rzeki tablicę będącą urządzeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

Wypił piwo na Starym Rynku, potem ukradł rower spod ratusza

kd | 16 lut 2022 We wtorek (15 lutego) około godz. 14.25 pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył mężczyznę siedzącego na ławce na Starym Rynku, który spożywał piwo. Po chwili mężczyzna udał się na dziedziniec ratusza, skąd zabrał rower.

Bydgoscy strażnicy w akcji: Udzielili pierwszej pomocy

ak | 21 sty 2022 Jak ważne są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekonali się w czwartek funkcjonariusze Straży Miejskiej. Pomogli leżącemu na chodniku przy ul. Sułkowskiego w Bydgoszczy nieprzytomnemu mężczyźnie.

Ukradł rower na kilka minut. Szybka akcja bydgoskiej Policji

kd | 22 gru 2021 W poniedziałek 20 grudnia br. o godz. 14:40 do studia monitoringu miejskiego wpłynął komunikat od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, z którego wynikało, że pięć minut wcześniej w okolicach skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Gdańską został skradziony biały rower elektryczny.

Strażnicy miejscy oddelegowani do zadań związanych z Covid-19

mk | 10 gru 2021 Zgodnie z zarządzeniem wojewody, od 10 grudnia straże gminne i miejskie w naszym województwie zostaną użyte do realizacji zadań wspólnie z Policją – chodzi przede wszystkim o weryfikację obowiązków i nakazów wynikających z obostrzeń covidowych. – Pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków – przekazują bydgoscy strażnicy.

Strażnicy miejscy kontrolują paleniska. Coraz mniej czasu na pozbycie się kopciuchów

Redaktor | 4 lis 2021 Rozpoczęcie sezonu grzewczego spowodowało wzmożone działania bydgoskich strażników miejskich, którzy dokonują kontroli palenisk domowych. W październiku przeprowadzili oni łącznie 219 takich kontroli, podczas których ujawnili 52 przypadki spalania odpadów. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani 52 mandatami na łączną kwotę 5 900 złotych.

Straż miejska z patrolami w rejonie cmentarzy. Również nocą

Redaktor | 30 paź 2021 Bydgoscy strażnicy miejscy zabezpieczać będą nekropolie na terenie miasta od soboty 30 października do wtorku 2 listopada. Działania wszystkich patroli ukierunkowane będą m.in. na zapobieganie kradzieżom, kontrole handlu, a także kontrole prawidłowego parkowania.