Bydgoscy strażnicy w akcji: Udzielili pierwszej pomocy

ak | 21 sty 10:49 Jak ważne są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekonali się w czwartek funkcjonariusze Straży Miejskiej. Pomogli leżącemu na chodniku przy ul. Sułkowskiego w Bydgoszczy nieprzytomnemu mężczyźnie.

Ukradł rower na kilka minut. Szybka akcja bydgoskiej Policji

kd | 22 gru 08:15 W poniedziałek 20 grudnia br. o godz. 14:40 do studia monitoringu miejskiego wpłynął komunikat od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, z którego wynikało, że pięć minut wcześniej w okolicach skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Gdańską został skradziony biały rower elektryczny.

Strażnicy miejscy oddelegowani do zadań związanych z Covid-19

mk | 10 gru 14:21 Zgodnie z zarządzeniem wojewody, od 10 grudnia straże gminne i miejskie w naszym województwie zostaną użyte do realizacji zadań wspólnie z Policją – chodzi przede wszystkim o weryfikację obowiązków i nakazów wynikających z obostrzeń covidowych. – Pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków – przekazują bydgoscy strażnicy.

Strażnicy miejscy kontrolują paleniska. Coraz mniej czasu na pozbycie się kopciuchów

Redaktor | 4 lis 12:39 Rozpoczęcie sezonu grzewczego spowodowało wzmożone działania bydgoskich strażników miejskich, którzy dokonują kontroli palenisk domowych. W październiku przeprowadzili oni łącznie 219 takich kontroli, podczas których ujawnili 52 przypadki spalania odpadów. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani 52 mandatami na łączną kwotę 5 900 złotych.

Straż miejska z patrolami w rejonie cmentarzy. Również nocą

Redaktor | 30 paź 12:01 Bydgoscy strażnicy miejscy zabezpieczać będą nekropolie na terenie miasta od soboty 30 października do wtorku 2 listopada. Działania wszystkich patroli ukierunkowane będą m.in. na zapobieganie kradzieżom, kontrole handlu, a także kontrole prawidłowego parkowania.

Bydgoska Straż Miejska świętowała 30-lecie

mk | 7 wrz 2021 16 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie podczas poniedziałkowych (6 września) obchodów jubileuszu Straży Miejskiej w Bydgoszczy. W Młynach Rothera wręczono także nagrody prezydenta miasta i awanse na wyższe stanowiska służbowe.