STRAŻ MIEJSKA 986 23 sie 19:11 | ak
Ratowali mężczyznę, który zasłabł za kierownicą na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy

fot. Straż Miejska Bydgoszcz

W poniedziałek (22 sierpnia) czujne oko strażnika miejskiego obsługującego monitoring wychwyciło pojazd, który mimo możliwości wjazdu na rondo Jagiellonów stał nieruchomo na pasie ruchu. Zdarzenie zostało niezwłocznie przekazane do dyżurnego Komisariatu Miejskiej Policji.

Operatorzy miejskiego monitoringu mając podgląd na wiele kamer zlokalizowanych w mieście są w stanie zauważyć zdarzenia, których następstwem mogą być sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu mieszkańców. Poniedziałkowe zdarzenie jest tego najlepszym przykładem. 

W poniedziałek (22 sierpnia) o godz. 17:02 pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył nietypową sytuację na jezdni tuż przy rondzie Jagiellonów.

Jeden z pojazdów, mimo tego, że miał możliwość wjazdu na rondo oczekiwał przez pewien czas na pasie ruchu. Zaniepokoiło to operatora, który spostrzegł, że samochód nie miał włączonych świateł awaryjnych.

Podejrzewając, że kierowca mógl zasłabnąć przekazał informację o zdarzeniu dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji. Jednocześnie w dalszym ciągu prowadzona była obserwacja. 

fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Okazało się, że podejrzenie było jak najbardziej zasadne. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wezwali karetkę pogotowia, której obsługa udzieliła mężczyźnie pomocy.

 

źródło: Straż Miejska Bydgoszcz

ak Autor