STRAŻ MIEJSKA 986 27 maj 16:05 | mk
Graficiarz ujęty przez straż miejską. Malował na ścianie wiaduktu przy ul. Nakielskiej

fot. Straż Miejska w Bydgoszczy

Na policję trafił mężczyzna, który w czwartek rano (26 maja) namalował graffiti na ścianie wiaduktu kolejowego przy ul. Nakielskiej. Nie miał zgody właściciela obiektu, poniesie więc karę za uszkodzenie mienia.

Sprawcę ujął patrol Straży Miejskiej, w reakcji na otrzymane zgłoszenie. – Na miejscu przy świeżo pomalowanej ścianie strażnicy zastali mężczyznę chowającego puszki z farbą do plecaka. Ponadto pod ścianą stało wiaderko z białą farbą i wałkiem wewnątrz – czytamy na stronie Straży Miejskiej. Ręce i buty mężczyzny były ubrudzone białą farbą. Mimo to „początkowo stwierdził on, że tyko sprzątał, lecz później przyznał, że graffiti to jego dzieło”.

Mężczyzna nie miał zgody właściciela obiektu. Jak tłumaczył, „chciał upiększyć to miejsce”.

Pomalowana przez niego powierzchnia ma 5,6 m x 2,2 metra. Dalej sprawą zajęli się policjanci z  Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie, dokąd strażnicy przetransportowali mężczyznę. 

Za uszkodzenie cudzego mienia w zależności od szacowanych strat grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat, a jeżeli szkodliwość czynu jest mniejsza – areszt, ograniczenie wolności lub kara grzywny.

Na podstawie komunikatu Straży Miejskiej w Bydgoszczy, inne

mk Autor