STRAŻ MIEJSKA 986 19 maj 2019 | Redaktor
 Rozpalił ognisko na swojej posesji [ZDJĘCIA]

fot. Straż Miejska w Bydgoszczy

Patrol Straży Miejskiej udał się w środę (15 maja) około godz. 10:40 na ul. Przejazd, gdzie według zgłaszającego, miało być rozpalone ognisko na terenie jednej z posesji.

Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Na posesji widoczne było ognisko w odległości około 2–3 metrów zabudowań i przyłącza gazowego. Na terenie nieruchomości, także wokół ogniska, porozrzucana była duża ilość odpadów. Ponadto wiatr rozwiewał palenisko. Po chwili wyszedł mieszkaniec posesji , ale natychmiast ukrył się w domu, krzycząc, że wszystko spali. Patrol stwierdził realne zagrożenie pożarem.

W związku z tym na miejsce wezwano strażaków, którzy ugasili ognisko. Mężczyzna zamknął się w domu i nikomu nie otwierał. W związku z powyższym na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia. Gdy policjanci weszli do środka, mężczyzna leżał na tapczanie i … czytał książkę. Został on zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Straż Miejska prowadzić będzie dalsze czynności służbowe w związku z gromadzeniem przez mężczyznę odpadów poza pojemnikami na odpady.

Źródło i foto: Straż Miejska w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor