STRAŻ MIEJSKA 986 10 gru 2021 | mk
Strażnicy miejscy oddelegowani do zadań związanych z Covid-19

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Zgodnie z zarządzeniem wojewody, od 10 grudnia straże gminne i miejskie w naszym województwie zostaną użyte do realizacji zadań wspólnie z Policją – chodzi przede wszystkim o weryfikację obowiązków i nakazów wynikających z obostrzeń covidowych. – Pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków – przekazują bydgoscy strażnicy.

Zarządzenie zostało wydane 9 grudnia. Na jego podstawie od 10 grudnia straże gminne / miejskie w naszym województwie zostaną użyte do wspólnych zadań z Policją w celu realizacji zadań wymienionych w art. 11 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy o strażach gminnych. 

Strażnicy będą m.in. patrolować tereny wskazane przez komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji i prowadzić wspólnie z policjantami zadania związane z weryfikacją „realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa (...) w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji”.

Zarządzenie zostało wprowadzone na 30 dni. – Biorąc powyższe pod uwagę informujemy mieszkańców, że obecnie realizowane są głównie zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Natomiast pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków. W związku z tym prosimy bydgoszczan o wyrozumiałość – czytamy na stronie Straży Miejskiej w Bydgoszczy. 

mk Autor