STRAŻ POŻARNA 998 18 sty 2018 | Redaktor
Czad atakuje. Dzieci w szpitalu

Zatruło się pięć osób, w tym troje dzieci. Tym razem dziś w Grudziądzu.

Straż pożarna została wezwana do budynku wielorodzinnego przy ul. Józefa Piłsudskiego w Grudziądzu. W  jednym z mieszkań ratownicy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla (urzadzenia wskazaly 15-30ppm). Pogotowie zabrało do szpitala pięć osób, w tym troje dzieci.

To kolejny przypadek zatrucia czadem. Do największych tragedii  tej zimy doszło w Bydgoszczy. Po godzinie 18:00 w Nowy Rok strażacy dostali wezwanie do jednego z mieszkań przy ul. Warmińskiego, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Po dotarciu na miejsce, strażacy stwierdzili duże stężenie tego niebezpiecznego gazu w łazience. Niestety, przebywający w nim 9-letni chłopiec nie żył. Ponadto trzy osoby, z objawami zatrucia trafiły do szpitala. Wśród poszkodowanych było kolejne, trzyletnie dziecko.

Z kolei w sobotę (30 grudnia 2017 r.) krótko przed godz. 20:00 dyżurny policji w Bydgoszczy został powiadomiony o odnalezionych przez członka rodziny zwłokach dwojga osób. 53-letnia kobieta i 64-letni mężczyzna przebywali w altanie na terenie działek przy ul. Biedaszkowo. Na miejscu czynności wykonywali policjanci. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, które mogłyby przyczynić się do śmierci obojga. Ustalono, że osoby te przebywały w altanie ogrzewanej węglowym piecykiem. Niewykluczone, że doszło do zatrucia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor