STRAŻ POŻARNA 998 24 maj 09:37 | kd
Groźne zderzenie na Armii Krajowej. Przewrócony słup, kobieta zakleszczona w samochodzie  [GALERIA]

fot. Bydgoszcz 998

23 maja (sobota) kilka minut po godz. 23.00 doszło do groźnego wypadku na ulicy Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Zamczysko. Kobieta kierująca samochodem została uwięziona w samochodzie. Do akcji ruszyli strażacy.

Kilkanaści minut po godz 23.00 jadący ulicą Armii Krajowej samochód osobowy marki Citroen, którym podróżowały dwie osoby wpadł najprawdopodobniej w poślizg i uderzył w przydrożny słup oświetleniowy. W wyniku siły uderzenia słup przewrócił się na samochód doprowadzajac do zakleszczenia jednej z osób.

Na miejsce zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Bydgoszczy oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. 

Jak informują strażacy - pasażer z obrażeniami ciała trafił do karetki. Niestety kierująca pojazdem kobieta została uwięziona w jego wnętrzu. Strażacy wspólnie z Ratownikami Medycznymi i Policjantami uwolnili zakleszczoną kobietę i przetransportowali ją do karetki, gdzie otrzymała fachową pomoc medyczną, a następnie trafiła do szpitala.

Wedle wstępnych ustaleń doszło do niekontrolowanego poślizgu, który zakończył się uderzeniem w słup. Dokładny przebieg zdarzenia ustali policyjne dochodzenie.

 

Inf. Bydgoszcz 998

kd Autor