STRAŻ POŻARNA 998 7 sie 12:24 | Redaktor
Minuta ciszy dla strażaka, który zginął podczas służby

fot. Bydgoszcz 988

Punktualnie o godzinie 8:00, strażacy z całej Polski uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłego strażaka Komendy Głównej PSP, który wczoraj zginął na służbie w wypadku strażackiego busa.

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna, w sobotę (6 sierpnia) doszło do wypadku samochodu straży pożarnej wracającego z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem jechało trzech strażaków Komendy Głównej PSP.
 
W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden z funkcjonariuszy poniósł śmierć, a dwóch zostało rannych. Rodzinom strażaków udzielono niezbędnej pomocy psychologicznej, a kierownictwo Komendy jest w stałym kontakcie z rodzinami.
 
Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych strażaków.
 
7 sierpnia, o godz. 8:00 we wszystkich Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz jednostkach OSP oddano hołd funkcjonariuszowi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który zginął w  wypadku podczas służby. Wyrazy współczucia do najbliższych kierują wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.
 
źródło: Bydgoszcz 998
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor