STRAŻ POŻARNA 998 26 mar 09:52 | Redaktor
Pożar domu jednorodzinnego w Łochowie. Ruszyła zbiórka pieniędzy [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz998

11 zastępów straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego, do którego doszło w poniedziałek (25 marca) przy ul. Chmurnej w Łochowie . Budynek był dopiero wykańczany, nie był jeszcze zamieszkały.

Jak informują strażacy - przed godz.11.00 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Łochowie. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy PSP i OSP. Po dotarciu na miejsce pierwszych strażaków, niestety zgłoszenie potwierdziło się. W ogniu stał cały dach budynku. Kierujący Działaniem Ratowniczym zdecydował o wezwaniu wsparcia w postaci kolejnych zastępów. W działaniach łącznie uczestniczyło jedenaście zastępów PSP oraz OSP. W zdarzeniu nie bylo osób rannych. Niestety nowopowstały budynek został bardzo poważnie uszkodzony.

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny

- To miał być zwykły dzień, dzień który miał zbliżyć nas do przeprowadzki do naszego wyczekanego domu. Przeprowadzkę mieliśmy zaplanowaną na czerwiec 2024 roku. Wszystko mieliśmy zaplanowane pod ten termin. Zostały nam raptem 3 miesiące oczekiwania.Niestety dziś nasz upragniony dom doszczętnie spłonął. Musimy zacząć wszystko od początku. Dzisiaj rano przyjechaliśmy sprzątać, żona myła okna, w czwartek mieliśmy zaplanowany montaż kuchni. Zobaczyliśmy kłęby czarnego dymu i buchający ogień.Udało nam się uciec na zewnątrz, na szczeście nic nam się nie stało. Od razu wezwaliśmy straż pożarną. Pożar wybuchl około gdziny 10:00, strażakom zajęło kilka godzin jego gaszenie. A my spędziliśmy te kilka godzin wpatrzeni z niedowierzaniem jak zahipnotyzowani, w ciemne chmury dymu, które pochłanialy nasze wymarzone, wypracowane latami miejsce na ziemi. Ciułaliśmy na ten dom latami... Skala zniszczeń jest ogromna, nie wiemy czy uda nam się zachować mury. Zniszczenia pociągają oczywiście za sobą piętrzącą się teraz przed nami listę zadań do wykonania i przede wszystkim listę wydatków. Proszę, pomożcie nam odbudować nasz dom. - czytamy w opisie zrzutki. 

LINK DO ZRZUTKI

 

źródło: Bydgoszcz998

ms

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor