STRAŻ POŻARNA 998 17 lip 14:56 | kd
Strażacy z Dąbrowy pomagali fordoniakom. W tym samym czasie woda zalała ich remizę

fot. OSP Dąbrowa Chełmińska

W czasie gdy strażacy z OSP w Dąbrowie Chełmińskiej pomagali w kilku miejscach walczyć z wysokim stanem, ciągle przybierającej wody ich remiza również uległa podtopieniu.

Intensywne opady deszczu doprowadziły do lokalnych podtopień na fordońskich osiedlach. W akcji ratowania dobytku i zabezpieczania obiektów brali udział liczni strażacy. Wśród nich również ochotnicy z Dąbrowy Chełmińskiej.
 
Bardzo pracowite popołudnie dla naszych strażaków !
Wczoraj przed godziną 18:00 cała nasza jednostka została postawiona na nogi! Pierwszy zastęp OSP Dąbrowa Chełmińska udał się do bydgoskiego Fordonu na ulicę Rzeźniackiego 1c do Gabinet Kosmetyczny Emilia, gdzie woda wyrządziła niestety bardzo duże straty. Strażacy pomagali w ''ratowaniu'' dobytku, który nie uległ uszkodzeniu, a sam budynek został zabezpieczony. W akcji udział brał również 1 zastęp z SP PSP w Bydgoszczy oraz Oficer Operacyjny.
Drugi zastęp naszej jednostki działał na miejscowym terenie usuwając skutki gwałtownej wody. Zgłoszenia dotyczyły zalania m.in budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Dąbrowie Chełmińskiej.
- czytamy opis prowadzonych działań przez OSP Dąbrowa Chełmińska.
 
W czasie ich pracy podtopieniu uległa również ich remiza.
 
Niestety, po raz kolejny pomagając innym - sami zostaliśmy poszkodowani. Nasza remiza została podtopiona. Pozostała część strażaków ''ratowała'' nasz dobytek.
- dodali strażacy.
 
Skutki podtopienia remizy pokazali an zdjęciach zamieszczonych na facebookowym profilu jednsotki.
 

kd Autor