STRAŻ POŻARNA 998 18 sty 19:55 | mk
W Sulnówku doszło do wybuchu podczas wymiany butli z gazem. Dwie osoby poszkodowane

fot. ilustracyjna, Pixabay

38-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna z oparzeniami trafili do szpitala na skutek eksplozji w Sulnówku koło Świecia. – W trakcie wymiany butli 11-kilogramowej butli  z propan-butanem doszło do wybuchu kuchni – informuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Wybuch miał miejsce po godz. 14.00, w kuchni mieszkania w dwurodzinnej kamienicy. – W chwili eksplozji w mieszkaniu przebywało pięć osób, w tym dwie w kuchni – przekazuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. – Kobieta (38 lat) doznała oparzeń nóg, a mężczyzn (43 lata) oparzeń rąk. Pozostałe osoby: kobieta, mężczyzna i dziecko, nie odnieśli obrażeń.

Wszystkie osoby ewakuowały się z mieszkania same, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzieli poszkodowanym pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Ostatecznie poparzeni kobieta i mężczyzna trafili do szpitala.

Na miejscu interweniowało łącznie pięć zastępów straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego. W wyniku wybuchu zniszczone zostało wyposażenie kuchni, częściowo uszkodzone są ściany w kuchni i przedpokoju (rysy); nie doszło jednak do naruszenia konstrukcji budynku. Straty oszacowano na ok. sześć tys. złotych.

Jako wstępną przyczynę zdarzenia wskazano nieostrożność podczas wymiany butli z gazem.

 

mk Autor