W Brzozie uczą, bawią i integrują

Andrzej Pawełczak | 25 lis 2017 Bezpłatne korepetycje, zabawy czy zajęcia sportowe dla dzieci, dla dorosłych – prelekcje, kiermasze, kawiarenka, rajdy rowerowe – to wszystko propozycje Katolickiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Sportowego dla mieszkańców Brzozy.

Bez prawdy nie ma pokory

Redaktor | 25 lis 2017 Kończąc rozważania na temat trzeciej sprawności kardynalnej, czyli umiarkowania (pozostałe to sprawiedliwość, męstwo i roztropność), muszę powiedzieć coś o należącej do umiarkowania sprawności szczególnej, jaką jest pokora.

Czasem z miłości trzeba ukarać

Redaktor | 12 lis 2017 „Pan od muzyki” to jeden z wielu sentymentalnych wyciskaczy łez. Nie zdradzę całej fabuły tym, którzy go nie oglądali, ale główny wątek polega na tym, że dyrektor szkoły dla trudnych chłopców nie może sobie z nimi poradzić, stosując surowy rygor i drakońskie kary. Pewnego dnia do ośrodka przyjeżdża niepozorny nauczyciel, tytułowy pan od muzyki, i zdobywa serca...

Smaki i smaczki: pomidorowe placuszki z Santorini

Redaktor | 5 lis 2017 Placuszki, wprost lizać paluszki! Przepis na nie zdradziła mi Sofia Petrova – przewodniczka polskich wycieczek, odwiedzających grecką wyspę Santorini. Wyspę wulkaniczną, z której roztacza się przepiękny widok na wciąż czynny krater wulkanu.

Czas na marcinki, dalie i dzielżany

Redaktor | 4 lis 2017 O tej porze roku zaczyna nam brakować zielonych liści i słońca. Kiedy ciemno, ponuro i plucha tym, co niezawodnie pomoże nam się rozchmurzyć, są jesienne kwiaty.

Po pracy nie jem słodkości

Magdalena Liczkowska | 2 lis 2017 Zaczęło się od domku z piernika, który zauważył specjalista od dekoracji tortów i zachwycił się kunsztem jego wykonania. Trzy lata później autorka domku, Jowita Woszczyńska, ma na koncie mistrzostwo Polski oraz udział w prestiżowych Mistrzostwach Świata w Dekoracji Tortów w Mediolanie. I apetyt na więcej.

Gniew może służyć złu lub dobru

Redaktor | 31 paź 2017 O gniewie szlachetnym mówimy wtedy, gdy rozpala się on nie w wyniku urazu, którego doznała własna pycha, ale w wyniku niesprawiedliwości, która dotknęła innych, zwłaszcza słabych i bezbronnych. Gniew musi być jednak ujęty w karby rozumu.

Walka ze stresem w mniej niż 30 sekund

Redaktor | 30 paź 2017 Praca na odpowiedzialnym stanowisku nigdy się nie kończy. I nawet jeśli się tę pracę lubi, odpowiedzialność pociąga za sobą nieustający wysoki poziom stresu. Aby go neutralizować jego skutki, warto spróbować kilku krótkich ćwiczeń.

Brak czystości prowadzi do krzywd

Redaktor | 23 paź 2017 W mojej ocenie bardzo dobrze czynią rodzice, którzy sprzeciwiają się zbyt wczesnej „edukacji seksualnej”. Na początkowym etapie jest zupełnie niepotrzebna i powoduje przedwczesne, niezdrowe rozbudzanie zainteresowania sferą erotyczną.

Jesienny przegląd trawnika

Redaktor | 22 paź 2017 Jesień to w przyrodzie czas dużych zmian. Drzewa, krzewy, byliny przygotowują się do zimy. Mimo to wszystkie te rośliny wybuchają wiosną piękną, soczystą zielenią. Tak dzieje się również z trawą w naszych ogrodach.

Jak przyjąć skrzydlatych gości

Redaktor | 18 paź 2017 Nadchodzi czas pierwszych przymrozków. Już wkrótce w wielu ogrodach i parkach pojawią się ptasie stołówki. Jak przygotować stanowisko dokarmiania, które przyciągnie zimowych gości, a przy tym będzie dla nich bezpieczne?

Drobny nawyk zmieniający życie

Redaktor | 24 wrz 2017 Czy istnieją przepisy na osiągnięcie sukcesu w życiu? Oczywiście, że nie. Gdyby jednak pokusić się o wskazanie jednego drobnego nawyku popychającego nas w rozwoju, byłoby to pytanie: „Czego mnie to nauczyło?”. Pytanie to jest ważne, ponieważ nawet w bardzo trudnej sytuacji pomaga działać i uniknąć rozczulania się nad sobą.