Psy w typie: terier lub owczarek szukają domu

Redaktor | 11 lut 2020 Mała około 3-letnia suczka w typie jagteriera, czeka na przygarnięcie przez nowego właściciela. Takie psy są doskonałe na spacery, mają wyraziste cechy, są bardzo inteligentne. Słodki Asman w typie owczarka nie nadaje się do małego mieszkania, ale do ogrodu i do wielu zabaw jak najbardziej. Oto dwa kolejne psy z bydgoskiego schroniska, które wypatrują za kimś, kto da im dom i...

Dziecięce Graffiti poznawało kujawskie tradycje [ZDJĘCIA]

Redaktor | 28 sty 2020 Po raz pierwszy z nowym roku uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti uczestniczyli w spotkaniu muzealnym. Na spotkaniu poprowadzonym przez Marię Flinik-Huryn, kurator wystawy „Idą Gody”, dowiedzieli się m.in., czym jest podłaźniczka i czego poza nią nie mogło zabraknąć w kujawskiej izbie na święta.

Drugie życie świątecznych drzewek

Redaktor | 15 sty 2020 Co zrobić z żywymi bożonarodzeniowymi choinkami po zakończeniu okresu świątecznego? – Mogą stać się cennym surowcem. Wystarczy postawić drzewko obok pojemnika na odpady biodegradowalne lub altany śmieciowej. Stamtąd choinki bydgoszczan zostaną zabrane do przetworzenia – przypomina firma Remondis.

Młody Mentos czy urocza Neli? Pieski szukają domu

Redaktor | 15 sty 2020 Oto czworonożni mieszkańcy bydgoskiego schroniska, czekający na przygarnięcie przez człowieka. Czy znajdą swój dom i stałych opiekunów, którym urozmaicą życie codziennymi spacerami i zabawą?