Pracujesz zdalnie? Sprawdź, jak uniknąć zagrożeń dla zdrowia
mat. DirectlyApply
Praca zdalna, do której zostaliśmy niejako przymuszeni, bardzo szybko okazała się wybawieniem dla wielu osób. Możliwość pracy i jednocześnie opieki nad dziećmi jest dodatkowym bodźcem do pogłębiania rodzinnych więzi. Jednakże oprócz oczywistych zalet, źle wykonywana niesie za sobą duże zagrożenia dla naszego zdrowia i wyglądu.
Inne z kategorii
Aukcja charytatywna dla bezimiennych zwierząt. Organizatorzy zachęcają do udziału
Rusza bydgoski Primark. Równo za trzy tygodnie
Złe nawyki przy pracy zdalnej mogą doprowadzić do wielu schorzeń i nieodwołalnych zmian w naszym ciele. Oczywiście większości nie zauważymy z dnia na dzień. Skutki będą dalekosiężne.
Serwis DirectlyApply stworzył fikcyjną postać, by pokazać nam, jak w przyszłości mogą wyglądać ci, którzy nie zmienią swoich przyzwyczajeń w pracy zdalnej.
Z pomocą psychologów klinicznych i trenerów fitness skonstruował model 3D Susan, pracującej zdalnie od 25 lat. Oto efekty:
Komputerowa Susan ma bardzo bladą skórę oraz niedobór witamin B-12 i D, która jest również przyczyną utraty włosów. Jest to spowodowane brakiem światła słonecznego. Wory pod oczami i popękane naczynka są efektem zmęczenia oraz wielogodzinnego wpatrywania się w ekran połączonego ze zbyt rzadkim mruganiem. Pod wpływem światła widzialnego o wysokiej energii (HEV), które jest emitowane przez ekrany, Susan ma również więcej zmarszczek od swoich rówieśniczek.
Otyłość Susan to wynik niedostatecznego ruchu, a kiepska postawa i zaokrąglone ramiona są efektem garbienia się. Widać u niej też tzw. technologiczną szyję. Susan, ale także każdy z nas może cierpieć z powodu częstych nadwyrężeń rąk i nadgarstków wywołanych ciągłym pisaniem na klawiaturze i spięciem mięśni. Podwyższony stres spowodowany brakiem fizycznego kontaktu z innymi ludźmi przyczynia się do zwiększonego wydzielania się kortyzolu, który podwyższa ciśnienie krwi i wywołuje problemy z sercem.
Warto posłuchać podcastu Róży Szafranek, która przestrzega i udziela rad, jak uniknąć upodobnienia się do omawianej bohaterki.
źródło: DirectlyApply