Teatr Polski 19 kwi 2018 | Redaktor
„Sprzedawcy bajek” za 300 groszy

Teatr Polski w Bydgoszczy już po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji teatralnej „Bilety za grosze”. 12 maja o godz. 16.00 młodsi i starsi widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze przedstawienie z repertuaru Teatru Polskiego - „Sprzedawcy bajek” Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty za jedyne 300 groszy. Wszystko to w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji ponownie weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona wyłącznie w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień, aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).

Spektakl „Sprzedawcy bajek” Marii Wojtyszko, w inscenizacji czeskiego reżysera i dyrektora artystycznego Wrocławskiego Teatru Lalek – Jakuba Krofty, to najnowsza propozycja Teatru Polskiego skierowana do dzieci. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 11 maja, natomiast na pokaz w ramach akcji „Bilet za 300 groszy” teatr zaprasza 12 maja (sobota) na godz. 16.00. Bilety będzie można zakupić wyłącznie tego samego dnia w kasie teatru (brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc). Jedna osoba może nabyć maksymalnie 5 biletów.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępne są na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor