Teatr Polski 20 cze 2020 | Redaktor
Teatr Polski szuka statystów do nowego spektaklu

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje casting, dla statystów do spektaklu „Amadeusz” w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Poszukiwane są kobiety w wieku 18-30 lat z predyspozycjami tanecznymi i mężczyźni w wieku 20-35 lat.

Preferowane są osoby o różnych typach urody, zarówno urodzone w Polsce, jak i pochodzące z Ameryki Północnej lub Południowej, Afryki lub Europy Zachodniej i Południowej. Mile widziane doświadczenie sceniczne.

Casting odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2020 roku. Zainteresowani proszeni są o przesłanie zgłoszenia wraz ze zdjęciem twarzy i sylwetki oraz numerem kontaktowym na adres mailowy: katarzyna.plucinska@teatrpolski.pl do 23 czerwca 2020 roku. Teatr Polski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

Wybór będzie podyktowany subiektywną decyzją reżysera spektaklu. Osoby, które zdecydują się przesłać zgłoszenie, proszone są o zamieszczenie w treści maila oświadczenia: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym wizerunku przez Teatr Polski im. Hieronima Konieczki z siedzibą w Bydgoszczy (85-071), aleja Adama Mickiewicza 2 w celu wzięcia udziału w castingu. Oświadczam i gwarantuję, że jestem autorem treści zawartych w zgłoszeniu oraz, że nie naruszają one jakichkolwiek praw osób trzecich, w tym wizerunku i w szczególności praw autorskich”.

Aleksandra Rzęska, TPB

Od redakcji: Spektakl będzie inscenizacją dramatu „Amadeusz” Petera Shaffera z 1979 roku, luźno bazującego na życiorysach Wolfganga Amadeusza Mozarta i Antonia Salieriego. Ekranizacją sztuki był film Miloša Formana pod tym samym tytułem, z 1984 roku.

czytaj także: Nowy dyrektor teatru poszukiwany. Miasto ogłosiło konkurs

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor