Kultura 18 cze 2020 | mk
Nowy dyrektor teatru poszukiwany. Miasto ogłosiło konkurs

fot. ilustracyjna/Jacek Kargól

Na cztery, a nie jak poprzednio na trzy sezony artystyczne wybrany zostanie dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Miasto opublikowało ogłoszenie konkursowe.

31 sierpnia kończy się kadencja obecnego dyrektora TPB, Łukasza Gajdzisa. Szef sceny w kwietniu ogłosił, że nie przedłuży współpracy z instytucją. Oświadczenie w tej sprawie czytaj tutaj.

Miasto 16 czerwca rozpisało konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora. Kandydaci czas na złożenie dokumentów mają do 27 lipca.

Postępowanie będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Osoby, których dokumenty pomyślnie przejdą ten etap, zostaną zaproszene na rozmowę z komisją konkursową.  

Kandydaci muszą posiadać wyższe wykształcenie, udokumentowane minimum trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w instytucjach artystycznych/podmiotach prowadzących działalność z zakresu kultury teatralnej lub minimum trzyletnią praktykę artystyczną/kuratorską w prowadzeniu projektów z zakresu kultury teatralnej.

Pod uwagę mogą zostać także wzięci kandydaci bez wyższego wykształcenia, o ile ich doświadczenie na stanowiskach kierowniczych jest minimum pięcioletnie.

Ubiegający się o stanowisko muszą także przedstawić autorską koncepcję funkcjonowania i rozwoju teatru pod względem organizacyjno-inwestycyjnym, własną koncepcję działalności na cztery sezony artysyczne i współpracy z innymi instytucjami.

Miasto przewiduje zakończenie postępowania konkursowego do 1 października 2020 roku.

mk Autor