Teatr Polski 31 gru 09:24 | Redaktor
Teatralne zakończenie roku oraz  propozycje TPB na styczeń

Spektakl „Kopciuszek”, Teatr Polski w Bydgoszczy / fot. Anna Kopeć, archiwum

Słuchowisko „Trędowata. Melodramat” oraz pokaz sylwestrowy online spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” – te dwa wydarzenia czekają na widzów do końca roku na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

W styczniu na www.vod.teatrpolski.pl pojawią się kolejne spektakle – po raz pierwszy online zostanie zaprezentowany „Kopciuszek” z udziałem Katarzyny Figury oraz komedia „Ptak”.

Posłuchaj spektaklu – pierwsze słuchowisko TPB nadal dostępne

Do 31 grudnia na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne jest słuchowisko „Trędowata. Melodramat” w reż. Tomasza Cyza. To audialna wersja spektaklu, który w 2014 roku wyreżyserował Wojciech Faruga, dyrektor bydgoskiej sceny.  Słuchowisko, którego premiera odbyła się w Boże Narodzenie, to pierwsze nagranie z cyklu  słuchowisk, które zostaną zaprezentowane w ramach nowego cyklu TPB  - „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”. Dostęp do słuchowiska jest bezpłatny – wystarczy tylko zalogować się na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Premiera kolejnego słuchowiska w ramach cyklu planowana jest na luty.

Sylwestrowy wieczór z TPB

Rok 2020 bydgoski Teatr zakończy pokazem sylwestrowym spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” w reż. Wojciecha Farugi, który zostanie udostępniony na platformie VOD 31 grudnia  o godz. 20.00. Spektakl opowiadający o kontrowersyjnym życiu ekscentrycznej francuskiej królowej swoją premierę na bydgoskiej scenie miał w 2018 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów, nagranie spektaklu będzie dostępne na VOD przez cały wieczór sylwestrowy – do północy.

Kto nie zdąży obejrzeć spektaklu w Sylwestra, będzie miał szansę zrobić to także w nowym roku. Spektakl z klimatyczną muzyką Joanny Halszki Sokołowskiej, zostanie zaprezentowany online także 2 i 3 stycznia. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, nagranie spektaklu zostanie udostępnione o godz. 19.00 i będzie dostępne przez 24 godziny.

„Serce Szopena” – efekt polsko-gruzińskiej współpracy

Do 3 stycznia na profilach facebookowych Royal District Theatre, Writers House of Georgia i ASSITEJ Polska można oglądać spektakl „Serce Szopena”, efekt polsko-gruzińskiej współpracy, której partneruje Teatr Polski w Bydgoszczy. Spektakl, który na FB dostępny jest w oryginalnej wersji językowej, łączy w sobie elementy teatru dramatycznego,  video artu i teatru fizycznego. Scenariusz został zainspirowany jednym z rozdziałów powieści „Bieguni” Olgi Tokarczuk. W tym projekcie artystycznym udział wzięli artyści z Polski i Gruzji – za reżyserię odpowiadał Wojciech Faruga, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Ferie z TPB

W pierwszy weekend ferii zimowych, czyli 9 i 10 stycznia, Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Kopciuszek” w reż. Łukasza Gajdzisa. Współczesną adaptację znanej wszystkim opowieści o dziewczynce, która musi poradzić sobie ze śmiercią mamy i brakiem akceptacji ze strony sióstr i macochy, będzie można obejrzeć na www.vod.teatrpolski.pl dwa razy.
9 stycznia o godz. 18.00 spektakl z udziałem Katarzyny Figury, która wcieli się w rolę Macochy, będzie transmitowany na żywo. Dzień później, czyli 10 stycznia o godz.18.00, nagranie streamingu zostanie udostępnione na 24 godziny.

Komediowe zakończenie stycznia na VOD

Styczeń na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy zakończą pokazy spektaklu „Ptak” 
w reż. Magdy Drab. Komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy, oparta na niemal stuletnim tekście Jerzego Szaniawskiego, zostanie udostępniona na platformie VOD dwa razy – 23 i 24 stycznia o godz.19.00. Każdego dnia spektakl będzie dostępny przez 24 godziny.

Jak uzyskać dostęp do spektakli TPB?

Aby obejrzeć spektakle TPB prezentowane za pośrednictwem platformy VOD wystarczy założyć darmowe konto na www.vod.teatrpolski.pl. Następnie należy wybrać konkretny spektakl i wykupić do niego dostęp. Warto pamiętać, że za jeden „wirtualny bilet”, spektakl może obejrzeć cała rodzina.

mat.TPB

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor