Wiara buduje kulturę 18 maj 10:20 | Redaktor

W kolejnym odcinku audycji WiaraBudujeKulturę #7 red. Michał Jędryka, red. Tomasz Rowiński i red. Juliusz Gałkowski rozmawiają o współczesnej polskiej malarce: Beata Stankiewicz - malarka sakralna?

Kościół katolicki po dwóch latach wojny [WIDEO]

Wiara buduje kulturę 6 maj 12:34

Autorzy:

Michał Jędryka, publicysta i wieloletni dziennikach Polskiego Radia Pomorza i Kujaw (PiK), współpracownik pisma "Christianitas", a także współtwórca portalu Katolicka Bydgoszcz (https://katolicka.bydgoszcz.pl/).

Tomasz Rowiński, historyk idei, ekspert w projekcie Ordo Iuris Cywilizacja Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris (ordoiuris.pl), redaktor pisma "Christianitas" i portalu "Afirmacja". Autor książek, ostatnio opublikował "Turbopapiestwo" i "Anachroniczną nowoczesność", jeden z autorów "Encyklopedii pro-life" (encyklopediaprolife.pl).

Więcej na: christianitas.org facebook.com/Christianitas

Od marca 2022 roku Michał Jędryka i Tomasz Rowiński na antenie Polskiego Radia PIK prowadzili audycję "Wiara tworzy kulturę". W lutym 2024 roku audycja została wymieciona przez polityczną miotłę idącą przez polskie media. Teraz wracają ze swoim programem na kanale "Christianitas" zachowując dotychczasową ideę rozmów z zaproszonymi gośćmi. Tak pisali oni o sobie na stronie Radia PiK i tak sformułowaną misję chcieliby zachować. „Wiara tworzy kulturę” nie ma być typową audycją religijną – wręcz przeciwnie, ma postrzegać zjawisko religii chrześcijańskiej w jej bardzo szerokim kulturowym kontekście, w którym występuje ono jako pewien punkt odniesienia, ale często również jako „znak sprzeciwu”. Link do części nagrań archiwalnych:  https://www.radiopik.pl/265,1,wiara-tworzy-kulture

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor