Drugi etap budowy Trasy Uniwersyteckiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 28 sty 2018 Oddanie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej do użytku jest planowane na koniec czerwca tego roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że terminu nie uda się dotrzymać. Tak obecnie wygląda plac budowy.

W JFTC szkolą się do misji w Aganistanie

Redaktor | 27 sty 2018 Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) rozpoczęło pierwsze szkoleniem w tym roku. 23 stycznia generał dywizji Wilhelm Grün, dowódca JFTC, zainaugurował kolejną edycję szkolenia dla przyszłych członków misji Resolute Support. Do JFTC przybyło ponad 200 żołnierzy, przygotowujących się do wyjazdu do Afganistanu. Pomaga im ponad 150 ekspertów, trenerów i personelu...

Brzoza pomaga dzieciom z Zambii

Andrzej Pawełczak | 27 sty 2018 Mieszkańcy Brzozy zapłacą za naukę około 70 dzieci ze szkoły w stolicy Zambii. Zainspirował ich misjonarz ks. Maciej Oparka. Dzieci z podstawówki chcą nawiązać kontakt ze swoimi rówieśnikami z Lusaki.

Torbyd na skalę naszych możliwości

Wojciech Bielawa | 26 sty 2018 Nowy Torbyd wybudowany kosztem 24 mln złotych jest niefunkcjonalny i za mały, jak na potrzeby ósmego największego miasta w Polsce. Powrót hokeja do Bydgoszczy obejrzało 300 osób, choć chętnych było nawet pięciokrotnie więcej.

Nowy prezes Pesy: trzeba zmienić zarządzanie firmą

Redaktor | 26 sty 2018 Stawianie na sprzedaż produktów i skupienie na marżowości każdego realizowanego kontraktu – takie zmiany w zarządzaniu Pesą zapowiada jej nowy prezes, Krzysztof Sędzikowski, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym”.

Weekend pełen atrakcji [PRZEWODNIK KULTURALNY]

Redaktor | 26 sty 2018 Warsztaty z gry na bębnach, koncert „Sorry Boys” i spektakl „Beksińscy” w Teatrze Polskim to tylko niektóre z atrakcji kulturalnych przygotowanych na najbliższe dni. Sprawdź, gdzie warto wybrać się w weekend.

Jak zdać maturę z matematyki? Podpowiedzą na UTP

Redaktor | 26 sty 2018 W czwartek 1 lutego UTP zaprasza na drzwi otwarte. W programie m.in. wykład Dariusza Kulmy, matematyka, zdobywcy tytułu Nauczyciel Roku, który poradzi, jak uczyć się skutecznie i jakie są „maturalne pewniaki”.

Już w kioskach! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

Redaktor | 25 sty 2018 Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej to temat przewodni tego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”. Przygotowaliśmy dla Was także wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Zobaczcie, co jeszcze znajdziecie na naszych łamach!

Otworzyli już wszystkie krypty. Czy będzie można je zwiedzać?

Redaktor | 25 sty 2018 – Na sześć krypt pięć mamy wstępnie oczyszczonych. Teraz prowadzimy prace dokumentacyjne – mówi Robert Grochowski, kierownik prac archeologicznych w bydgoskiej katedrze. Decyzję o dalszym losie krypt podejmą wojewódzki konserwator zabytków i władze kościelne.

Uczniowie będą jeździć komunikacją miejską za pół darmo

Redaktor | 24 sty 2018 10 złotych za miesiąc, 100 złotych za rok – to nowe stawki na bilety komunikacji miejskiej dla uczniów bydgoskich podstawówek i gimnazjów. Uczniowie, którzy otrzymają stypendia socjalne nie zapłacą za podróż komunikacją miejską ani grosza.