Już w kioskach! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

Redaktor | 25 sty 2018 Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej to temat przewodni tego numeru „Tygodnika Bydgoskiego”. Przygotowaliśmy dla Was także wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Zobaczcie, co jeszcze znajdziecie na naszych łamach!

Otworzyli już wszystkie krypty. Czy będzie można je zwiedzać?

Redaktor | 25 sty 2018 – Na sześć krypt pięć mamy wstępnie oczyszczonych. Teraz prowadzimy prace dokumentacyjne – mówi Robert Grochowski, kierownik prac archeologicznych w bydgoskiej katedrze. Decyzję o dalszym losie krypt podejmą wojewódzki konserwator zabytków i władze kościelne.

Uczniowie będą jeździć komunikacją miejską za pół darmo

Redaktor | 24 sty 2018 10 złotych za miesiąc, 100 złotych za rok – to nowe stawki na bilety komunikacji miejskiej dla uczniów bydgoskich podstawówek i gimnazjów. Uczniowie, którzy otrzymają stypendia socjalne nie zapłacą za podróż komunikacją miejską ani grosza.

Katedra tymczasowo zamknięta

Redaktor | 23 sty 2018 Z powodu trwających prac archeologicznych i konserwatorskich bydgoska katedra została zamknięta dla wiernych i zwiedzających. Nabożeństwa przeniesiono do dawnej siedziby Sądu Biskupiego (ul. Farna 10).

Właściciel tartaku w ratuszu. Przełomu nie ma

Wojciech Bielawa | 23 sty 2018 – Jestem zabezpieczony prawnie na jakieś półtora roku. Nikt mnie nie usunie z mojej działki, chyba że siłą i w kajdankach – mówi Krzysztof Pietrzak, właściciel Tartaku Bydgoszcz. Dzisiejsze (23 stycznia) posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej na temat patowej sytuacji na budowie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej przełomu nie przyniosło.

Skarb z katedry zobaczymy od 13 lutego

Redaktor | 23 sty 2018 Skarb, który 2 stycznia odnaleziono w bydgoskiej farze, zostanie pokazany na ekspozycji w Muzeum Okręgowym. Kosztowności będzie można oglądać już w lutym.

Deklaracja przeciwko mowie nienawiści podpisana

Andrzej Pawełczak | 22 sty 2018 Około 50 samorządowców z regionu odpowiedziało na apel polityków PiS - posła Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego i podpisało deklarację przeciwko mowie nienawiści.

Oficjalnie: Znamy następcę Bartosza Kownackiego w MON

Wojciech Bielawa | 22 sty 2018 Ministerstwo obrony narodowej w poniedziałek oficjalnie poinformowało, że Bartosz Kownacki został odwołany ze stanowiska wiceministra. „Dziękuję wszystkim, z którymi zmieniałem oblicze wojska” - napisał poseł PiS na pożegnanie.