Wydarzenia 15 maj 2020 | Redaktor
Postępują roboty na ulicy Gdańskiej - będą zmiany w organizacji ruchu

mat. ZDMiKP

Wykonawca przystąpił do układania nawierzchni na nowym rondzie u zbiegu ulic Gdańskiej i Rekreacyjnej w Myślęcinku. Ułożono już krawężniki i przygotowano podbudowę na wlotach od strony ulicy Gdańskiej oraz wokół wyspy centralnej. Rozpoczęto już układanie nawierzchni.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się  frezowanie nawierzchni, po której obecnie poruszają się pojazdy. Po zakończeniu tych prac (przełom maja i czerwca) wykonawca przystąpi do układania docelowej nawierzchni na całej szerokości jezdni. Drogowcy radzą, aby w tym miejscu zwolnić i zachować większą ostrożność. Od przyszłego tygodnia będą zmiany w organizacji ruchu w Myślęcinku.

mat. ZDMiKP

Buspasy na ulicy Gdańskiej ułatwią przejazd autobusom, szczególnie w czasie dużych imprez organizowanych w Myślęcinku. Nowe rondo będzie posiadało trzy wloty. Skrzyżowanie z wyspą centralną zagwarantuje wszystkim uczestnikom ruchu większe bezpieczeństwo. Wokół ronda dobudowane będą nowe chodniki i drogi rowerowe. Łatwiej będzie też wyjechać z ulicy Rekreacyjnej.

W bezpośrednim sąsiedztwie ronda, w ramach innego projektu, powstanie parking typu P+R (parkuj i jedź) umożliwiający wygodną przesiadkę na tramwaj.

Budowa buspasów na Gdańskiej kosztuje ponad 10 mln zł. Inwestycja finansowana jest w oparciu o środki unijne ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Źródło: ZDMiKP, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor