Wydarzenia 22 maj 2020 | Krzysztof Drozdowski
Ukradł pióro Mariana Rejewskiego. Został schwytany przez policjantów z wydz. narkotykowego [VIDEO]

fot. KWP Bydgoszcz

Od momentu powstania pomnik Mariana Rejewskiego zlokalizowany u zbiegu ulic Gdańskiej i Śniadeckich był już wielokrotnie zdewastowany, a jego elementy takie jak notatnik i pióro podlegały kradzieży. Około dwa tygodnie temu ponownie doszło do wyłamania i kradzieży pióra. Dzięki miejskiemu monitoringowi Policji udało się złapać sprawcę.

Jak informuje Policja  - do zdarzenia doszło prawie dwa tygodnie temu (10 maja) w południe. Jeden z przechodniów usiadł koło pomnika Mariana Rejewskiego przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Po chwili chwycił za pióro i zaczął wyginać, próbując je urwać. Niestety udało mu się. Wyrwane pióro schował do saszetki i odszedł.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu. Pomimo, że Straż Miejska zauważyła zdarzenie na monitoringu to musiała poinformować Urząd Miasta BYdgoszczy. Dopiero, gdy Urząd złożył zawiadomienie na Policję można było przystąpić do zabezpieczenia monitoringu i rozpoczęcia poszukiwania sprawcy.

- Na trop sprawcy wpadli policjanci z wydziału narkotykowego. To oni ustalili jego dane personalne. Następnie przystąpili do działania i namierzyli podejrzewanego w centrum miasta. Na jednej z ulic funkcjonariusze zatrzymali 31-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie skradziony element pomnika. Nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego tak postąpił - wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z KWP Bydgoszcz.

Zatrzymany został dowieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Zatrzymanemu został przedstawiony zarzut przestępstwa kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

Inf. KWP Bydgoszcz

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.