PiS nie poprze projektu prezydenta o metropolii bydgoskiej

Wojciech Bielawa | 6 mar 2017 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z doradcami przygotował projekt ustawy o Bydgoskim Związku Metropolitalnym. Zaapelował, aby projekt poparli bydgoski parlamentarzyści. Posłowie PiS wyrażają się krytycznie o tej inicjatywie.

Bezpłatne badania dla kobiet na Dzień Kobiet

Redaktor | 5 mar 2017 Miasto zaprasza bydgoszczanki na bezpłatne badania w najbliższą środę, 8 marca. W budynku ratusza, w godz. 9.00-14.00 zostaną udostępnione stanowiska, przy których będzie można skorzystać z konsultacji medycznych.

U króla Kazimierza na imieninach

Andrzej Pawełczak | 3 mar 2017 Już po raz piąty przed pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego świętowano przypadające jutro imieniny założyciela Bydgoszczy.

Dzień Kobiet w Galerii Fordon już sobotę

Redakcja | 3 mar 2017 W sobotę, 4 marca, od godziny 9.00 w Galerii Fordon wszystkie Panie będą mogły bezpłatnie skorzystać ze stoiska wizażu, foto oraz warsztatów tańca. Makijaż wykonany przez wizażystki będzie można uwiecznić na zdjęciu - także za pomocą kultowego aparatu typu polaroid.

Diecezja bydgoska chce zbudować szkołę w Czadzie

Łukasz Religa | 3 mar 2017 W środę rozpoczął się w Kościele katolickim wielki post. Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej biskup Jan Tyrawa zachęca do zaangażowania się w dzieła miłości bliźniego. Diecezja chce wybudować szkołę w Czadzie i pomóc Syryjczykom