Wydarzenia 17 mar 2019 | Redaktor
Stowarzyszenie „Dzięki Wam” prosi o wsparcie przy tworzeniu logo

Początek remontu spalonego mieszkania pani Teresy z ul. Grunwaldzkiej/fot. Anna Kopeć

Stowarzyszenie „Dzięki Wam” to nowa inicjatywa społeczników, którzy angażują się w pomoc potrzebującym, m.in. remontują mieszkania osób starszych, których lokale spłonęły w pożarach. - Ogłaszamy „konkurs” na logotyp - mówi społecznik Adam Jaworski.

Inicjator akcji pomocowych Adam Jaworski uznał, że wspólne działania dojrzały już do nadania im formalnego kształtu. Na początku marca odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam”. – Nazwa wynika z tego, że w dotychczasowych akcjach otrzymywaliśmy ogromne wsparcie często zupełnie obcych osób. To „Dzięki Wam” mogliśmy te dary przekazywać dalej i wspierać osoby potrzebujące – tłumaczy.

Zaczęło się od wspólnych akcji: remontów spalonego mieszkania pani Arletty z ul. Tucholskiej i pana Eugeniusza z Miedzynia, czy wspólnego zbierania mebli dla osób poszkodowanych w nawałnicy. Obecnie ich największym wyzwaniem jest pomoc pani Teresie z ul. Grunwaldzkiej, której mieszkanie doszczętnie spłonęło w styczniu. W akcję zaangażowani są m.in. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Branżowych I Stopnia nr 6.

Stowarzyszenie wspólnie z nim założyli pracownicy jego Hurtowni Opakowań Adam-POL, nauczyciele bydgoskiej „budowlanki” oraz inne osoby do tej pory angażujące się w pomoc, w tym Iwona Wasilewska z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 na Błoniu, która z ramienia szkoły koordynowała z Jaworskim akcję „Pomóżmy św. Mikołajowi”. Dołączył też Aleksander Grzybek, współorganizator m.in. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Razem – 14 osób.

Pierwszym honorowym członkiem organizacji została dyrektor ZS Budowlanych Magdalena Popielewska.

Adam Jaworski za naszym pośrednictwem zachęca do stworzenia logo stowarzyszenia. „Dla zwycięzcy zorganizujemy choć drobny upominek” - zapewnia

Prace można podsyłać na adres adamjaworski.bydg@interia.pl, albo poprzez umieszczenie na stronie stowarzyszenia na Facebooku.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor