Wydarzenia 9 lip 2020 | kd
Ania Derewienko poparła Andrzeja Dudę.  Została wykluczona przez fundację.

fot. fb/Anna Derewienko

Anna Derewienko jest w Bydgoszczy popularną i cenioną osobą. Na wiele spraw patrzy z perspektywy osób niepełnosprawnych. Wszak sama nią jest i na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Nie godzi się jednak na podmiotowe wykorzystanie osób z niepełnosprawnościami przez polityków.

Zaraz po wizycie w Bydgoszczy Rafała Trzaskowskiego, który sfotografował się z osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim Ania Derewienko wyraziła swoje zdanie na ten temat. Nie była to popularna opinia w kręgu bydgoskich działaczy Platformy Obywatelskiej. 

Dotychczas malarka była blisko związana z Fundacją Dum Spiro Spero, której prezesem jest radna miasta Bydgoszczy Katarzyna Zwierzchowska. Obecnie ich drogi się rozeszły. Anna Derewienko zamieściła na swoim profilu, na facebooku emocjonujący wpis:

Informacja z ostatniej chwili: Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy, której Prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące miasto Bydgoszcz.
Zostałam wykluczona z Fundacji przez jej Zarząd, który powołał się na bliżej nie określone niestosowne moje zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora.
Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę.
Nie będę także popierać wszystkich działań radnych miasta tylko dlatego, że są radnymi miasta.

Anna podejrzewa, że za tą decyzją stoi własnie jej polityczne poparcie dla Andrzeja Dudy.

- Andrzeja Dudę popieram bo gwarantuje kontynuowanie tego co jest dobre dla rodzin. Socjalne zabezpieczenia to podstawa dobrego państwa, państwa socjalnego. Tak jest w Szwecji między innymi. Także w UK te dotacje są wysokie dla rodzin - powiedziała Derewienko zapytana o przyczyny swojego poparcia.

 

Inf. fb/Anna Derewienko

 

kd Autor