Wydarzenia 5 mar 18:38 | mk
Astoria czeka na bydgoszczan. Jakie atrakcje oferuje? [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Centrum Rekreacji Astoria zostanie oficjalnie otwarte w poniedziałek (8 marca). Na mieszkańców czekają jedyny w regionie 50-metrowy basen, sauny i jacuzzi. Kompleks dysponuje też strefą fitness, na razie jednak pozostanie ona nieczynna, w związku z pandemią.

Rozpoczęta w 2018 r. budowa Nowej Astorii zakończyła się w październiku ubiegłego roku - uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Z powodu epidemii obiekt pozostawał zamknięty dla mieszkańców. Udostępniony zostanie oficjalnie 8 marca o godz. 8.03.

Centrum dysponuje jedynym w województwie basenem o długości 50 m i szerokości 25 m (wymiary olimpijskie). Pływalnia ma ruchome dno, basen można także dzielić na części wedle potrzeby.

Jak tłumaczy kierownik placówki, Dariusz Białkowski, możliwość regulacji dna do 6 metrów głębokości to ukłon w stronę nurków. - Mamy ogromne zainteresowanie ze strony służb - policji, straży pożarnej, zajmujących się zawodowo nurkowaniem, ale zapraszamy również klientów indywidualnych - mówi. - To bardzo dobra głębokość do tego, żeby przeprowadzać różnego rodzaju symulacje, treningi oraz naukę nurkowania.

Z myślą o sportowcach powstał również basen z tzw. przeciwprądem, do treningu indywidualnego.

Na razie aerobik w wodzie

Obiekt ma rozbudowaną strefę fitness, jednak ze względu na obostrzenia, na razie nie będzie ona dostępna. - Pierwsze piętro zostanie zamknięte. Zachowując rygory sanitarne, możemy korzystać z basenu, jacuzzi, saun - tłumaczy kierownik. W dniu otwarcia w cenie godzinnego biletu są wszystkie te trzy atrakcje.

- Póki co będziemy mogli zaproponować grupowe zajęcia aerobiku w wodzie. Ruszają 15 marca, rezerwacje już zostały uruchomione na naszej stronie internetowej. Zainteresowanie jest ogromne - mówi Katarzyna Czerwińska, manager strefy fitness.

W weekendy atrakcje będą czekać na najmłodszych. - Będziemy rozstawiali wodny tor przeszkód, najdłuższy w tej chwili w Polsce, mający 44 metry - zapowiada kierownik Białkowski.

Godziny, ceny i wymogi

Obiekt będzie otwarty dla mieszkańców codziennie w godzinach: od poniedziałku do piątku 6.00 – 22.00, sobota 7.00 – 22.00, niedziela 10.00 – 22.00.
Na pływalnię będzie można wejść o dowolnej godzinie, czas pobytu będzie mierzony przez zegarki, które każdy użytkownik otrzyma przy zakupie biletu.
Bilety na basen będzie można kupić od 8 marca tylko bezpośrednio w kasie. W przypadku karnetów będzie możliwość zakupu on-line przez strefę klienta. Bilet godzinny kosztuje 15 zł (12 zł ulgowy), a dwugodzinny – 25 zł (20 zł).

Podczas korzystania z basenu obowiązkowe będzie noszenie czepków. W przypadku mężczyzn - również kąpielówek przylegających do ciała (szorty nie są akceptowane). Jednorazowo na basen wejdzie 160 osób.

Jak dojechać?
 
Dojazd do Astorii możliwy jest komunikacją miejską – przed obiektem znajduje się przystanek autobusowy dla linii. 54, 71, 77 oraz 79. Ponadto ok. 400 m od pływalni, przy dworcu PKP, znajduje się duży węzeł komunikacyjny z przystankami autobusowymi i tramwajowymi. Na osoby, które zdecydują się przyjechać samochodem czekają miejsca parkingowe przy obiekcie (postój płatny – 3 zł/godzina parkowania). Na parking można wjechać od ulicy Tadeusza Rejtana (za przychodnią).
 
Więcej informacji na stronie Centrum Rekreacji Astoria - www.astoriabydgoszcz.pl.

Budowa Astorii pochłonęła ponad 100 mln złotych. - To bardzo dobrze wydane pieniędze - jest przekonany kierownik centrum. 

mk Autor